PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


PUBG Mobile Bazı Hint Şehirlerinde Yasaklandı!

PUBG Mobile 4 Hint şehrinde yasaklandı.

2017’de Steam’de bilgisayar oyuncularına sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaştı. Daha sonra konsollar için yayınlanan yapım, 9 Şubat 2018’de de mobil platformda ücretsiz olarak yayınlandı.

Mobil platformda Tencent ile iş birliğine giden PUBG Corp, Çin’deki yayın haklarını Tencent’e devretmişti. Mobil platformda yayınlanması ile 200 milyondan fazla oyuncuya hitap eden PUBG, tüm platformlarda deli gibi oynanmay devam ediyor. Hayatta kalma odaklı bir yapıya sahip olan PUBG Mobile bugün ilginç bir haber ile kendini gündemde buldu.

Eurogamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds’un mobile sürümü bazı Hint şehirlerinde yasaklanmış. Haberin detaylarından söz edecek olursak, bu kararın alınmasınını sebebi çocukların korunması için geçerliymiş. Daha doğrusu gelen yasağın ana nedeni çocukların korunmasıymış. Habere göre PUBG Mobile çocukların sınavlarına yeteri kadar çalışmamasına neden oluyormuş.

Rojkot Şehir Polisi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda PUBG Mobile’ın yasaklandığını duyurmuşlar. Ayrıca bu yasak ‘Momo’ isimli oyun içinde geçerli olacakmış. Belirtilen yasak Hint Ceza Kanunu’nun 188. Madresin uyarınca uygulanıyormuş.

Bazı sitelere göre 4 farklı Hint şehrinde PUBG Mobile yasaklanmış.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol