PUBG Global Championship 2021’e Genel Bakış

2021'in son küresel PUBG Esports turnuvası olan PUBG Global Championship 2021, başladı. Bu yazımızda, devam eden şampiyona hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaşıyoruz.

PUBG Espor’un bu yılki sezonunun şampiyonunu belirleyecek önemli Espor etkinliği olan 2021 PUBG Global Championship (PGC) için Pick’em Challenge’ın başladığını ve 19 Aralık 2021‘e kadar devam edeceği duyuruldu. Bu yılın şampiyonu 600.000 dolar ödül alacak.

PUBG Global Championship 2021 Turnuva Formatı

Sıra Kararı

Turnuva, altı aşamaya dağıtılmış ayrıntılı bir formata sahiptir. PUBG Küresel Şampiyonası 2021, otuz iki takımın hangi on altısının ilk Haftalık Hayatta Kalma aşamasını paylaşacağını belirlemeye yarayan Sıralama Kararı aşamasıyla başlıyor. Takımlar 4 grup halinde belirlenmekte ve tüm gruplar arasında tek bir devrede oynanır.

PUBG Global Championship

1. hafta

İlk haftalık hayatta kalmaya başlayacak on altı takım seçildi. Finale giden ilk takım grubunu belirlemek için 23 Kasım yani bugünden itibaren on altı maç oynanacak. İlk maçta kazanan, otomatik olarak Haftalık Finallere yükselirken, sıralamadaki 17. takım bir sonraki maç lobisine katılır.

Alt 16 (Yalnızca Kaybedenler İçin)

Sıralamaya göre on altı oyuncu için yolun sonu değil, çünkü Puan Kuralı’nın bir kez daha uygulandığı Alt 16 Aşamasına devredilirler. Takımlar bu aşamayı oynarlar ve bir sonraki Haftalık Hayatta Kalma için on yedinci ila otuz birinci sıralara eklenmek için puanları biriktirirler.

PUBG Global Championship

Haftalık Finaller

Haftalık Finallere kalan takımlar, benzer bir Puan Kuralı tarzında on maç oynayacaktır. Ancak, her haftalık finalin galibinin Büyük Finallere yükseldiği bir istisna vardır (toplam üç takım).

Haftalık finallerin üç haftasında kazanılan en yüksek toplam puana sahip ilk dokuz takım da Büyük Finale yükselir.

Büyük Hayatta Kalma (Yalnızca Haftalık Finalleri Kaybedenler İçin)

Kalan takımlar ise, dört Büyük Hayatta Kalma maçından birini kazanan takımların geri kalan Büyük Final noktalarını dolduracağı Büyük Hayatta Kalma’ya katılacak.

Büyük Final

Son olarak, on altı nitelikli takım üç gün boyunca on beş maçlık bir turnuvada yarışacak. Puan Kuralına dayalı Büyük Final sıralaması, PGC 2021’in Büyük Şampiyonunu belirleyecek.

PUBG Global Championship 2021 Takımları

PUBG Global Championship
 • Avrupa: Virtus.pro, FaZe Clan, Natus Vincere, Team Liquid, Team Unique, Heroic, ENCE ve BBL Esports
 • Asya:Gen.G, NewHappy, ENTER FORCE.36, Global Esports Xsset, Petrichor Road, Multi Circle Gaming, Danawa e-sports, 17 Gaming, GHIBLI Esports, MaD Clan, GNL ESPORTS ve KaiXin Esports
 • Asya Pasifik: Buriram United Esports, Bao Nam United, Attack All Around, GameHome Esports, ArkAngel Predator, ve FURY
 • Amerika: Oath Gaming, KPI Gaming, Susquehanna Soniqs, TSM, Dignitas ve Spacestation Gaming

Oyunseverler, Pick’em Challenge’a katılmalarına olanak tanıyan, maç sonuçlarını tahmin ettikleri ve EP aldıkları Oy Kuponlarını iki farklı şekilde kazanabilirler.

PUBG Global Championship 2021 Turnuva Programı

Turnuva tamamı beş haftaya yayılıyor, dolayısıyla her aşama için önemli tarihler şöyle:

 • Rütbe Kararı – 19-21 Kasım
 • Haftalık Hayatta Kalma 1 – 23-25 ​​Kasım
 • Haftalık Final 1 – 27-28 Kasım
 • Alt On Altı 1 – 29 Kasım
 • Haftalık Hayatta Kalma 2 – 30 Kasım-2 Aralık
 • Haftalık Final 2 – 4-5 Aralık
 • Alt On Altı 1 – 6 Aralık
 • Haftalık Hayatta Kalma 3 – 7-9 Aralık
 • Haftalık Final 3 – 11-12 Aralık
 • Büyük Hayatta Kalma – 16 Aralık
 • Büyük Final – 17-19 Aralık
PUBG Global Championship

Oylama Kuponları Nasıl Kazanılır?

Oyun İçi Öğeler Satın Almak: Katılımcılar, satın alınan öğelere bağlı olarak 60’a kadar Oy Kuponu ile birlikte verilen PUBG oyun içi mağazasından özel PGC 2021 eşyaları satın alabilirler. Satın alınabilecek PUBG Global Championship 2021 öğeleri şu şekildedir;

 • PGC 2021 Contingent Chaos Duster Paketi (25 oylama kuponu içerir)
 • PGC 2021 Contingent Chaos Jacket Paketi (25 oylama kuponu içerir)
 • PGC 2021 Dance Splash İfade Paketi (1 oylama kuponu içerir)
 • PGC 2021 Mega Paketi (60 oylama kuponu içerir)

Oyuncular etkinlik süresince Espor yayınlarını izleyerek veya özel etkinlik oyun içi eşyaları satın alarak oylama kuponları elde edebilirler. Bu oylama kuponları, PUBG Global Championship 2021 maçlarının kazananlarını tahmin etmek için kullanılabilir. Kazananları başarılı bir şekilde tahmin etmek, özel PUBG oyun içi eşyalarında kullanılabilen Espor Puanları (EP) kazandıracak. Pick’em Challenge net satışlarının yüzde 30’u, etkinliğin 2 milyon dolar değerindeki ödül havuzuna eklenecek.

Biz de TURKMMO ailesi olarak PUBG Global Championship 2021‘de ülkemizi temsil edecek olan BBL Esports‘a başarılar diliyoruz.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol