PUBG Ne Kadar İnternet Yer? PUBG Kaç GB?

Battle royale türünün en sevilen örnekleri arasında yer alan PUBG, tüm dünyada milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Fakat internet üzerinden oynanan diğer tüm oyunlar gibi PUBG de kotanızı bir anda tüketebilir. Peki soru şu: PUBG ne kadar internet yer? İşte cevabı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG‘yi hücresel veri veya kablosuz bağlantı üzerinden oynuyorsanız, hız düşümünden ve faturanıza yansıyarak ekstra ücretlerden kaçınmak için büyük olasılıkla veri kullanımınıza dikkat ediyorsunuzdur. Kotası sınırlı olan bir internet bağlantısında oyun oynamak çoğu zaman zor olabilir, ancak bir oyunun ne kadar veri tükettiğini bilmek işinize fazlasıyla yarayacaktır. Peki, PUBG ne kadar internet yer?

Oynanışı optimize etmek için PUBG ayarlarınızı düzenleyerek ve oyun indirmeleri, yamalar ve güncellemeler konusunda akıllı davranarak, tüm ay boyunca kesintisiz PUBG’nin keyfini çıkarabilirsiniz. Fakat öncelikle PUBG’yi oynarken, indirirken ve güncellerken ne kadar veri kullandığınızı bilmelisiniz.

PUBG Ne Kadar İnternet Yer?

pubg ne kadar internet yer 2021

Bazı oyuncular, mobil cihazlarda 20 ila 30 dakikalık PUBG oyunu başına 15 ila 50 MB arasında veri kullandıklarını söylüyor. Fakat bu sayılar platforma ve oyun ayarlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Örneğin; sesli sohbetin veri kullanımınız üzerinde özellikle güçlü bir etkisi vardır. Öyle ki, sesli sohbetsiz bir saatlik PUBG, 30 MB’den daha az veri kullanırken, sesli sohbet ile aynı süreli bir oyun 50 MB veri harcar.

Eğer PUBG ne kadar internet yer sorunuza kesin bir cevap arıyorsanız, akıllı telefonunuzdaki uygulamaların veri kullanımlarını izleyen yazılımlar kullanabilirsiniz. Ek olarak, oyunun daha hızlı yüklenmesini sağlayan ayarlar da daha az veri kullanır. Bunun için aşağıdaki ayarlamaları yapmayı düşünebilirsiniz:

  • Kenar yumuşatmayı kapatma veya çok düşük seviyeye ayarlama
  • Son işlemeyi düşük olarak ayarlama
  • Efektleri düşük olarak ayarlama
  • V-Sync’i kapatma

PUBG Kaç GB?

pubg mobile ne kadar internet yer

PUBG oynarken çok fazla veri kullanılsa da, aslında indirirken dosya boyutu olarak makul seviyelerde bir boş disk alanına ihtiyacınız var. Hemen aşağıda, PUBG’nin tüm platformlardaki indirme boyutlarını göreceksiniz.

PUBG Corporation, oyun için sık sık güncellemeler yayınladığı için PUBG indirme boyutları da sürekli büyüyor. PUBG oynamak için mobil bir cihaz kullanıyorsanız, oyunu indirmeden önce bir Wi-Fi noktasına bağlanmanızı öneririz.

PUBG Güncellemeleri Ne Kadar Veri Kullanılır?

pubg güncelleme

PUBG güncelleme boyutu, içerdiklerine bağlı olarak değişir. Küçük güncellemeler genellikle yaklaşık 25 MB kullanır, ancak büyük güncellemeler 4 ila 13 GB arasında veri kullanır. Eğer imkanınız varsa, büyük güncellemeleri Wi-Fi üzerinden indirmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda, PUBG ne kadar internet yer? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Dilerseniz, sizler için hazırladığımız PUBG Nick Önerileri isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol