PUBG Global Championship 2021’in Şampiyonu NewHappy oldu

PGC 2021, 4.3 milyon dolarının üzerindeki ödül havuzu ile yılı tamamlarken KRAFTON CEO’su CH Kim, şirketin 2022 PUBG Esports sezonuna dair planlarını açıkladı.

KRAFTON, 19 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında Güney Kore’de düzenlenen espor etkinliği PUBG Global Championship 2021 (PGC 2021)’in sonuçlarını açıkladı. Çinli kadro NewHappy, tüm turnuva boyunca 1.3 milyon dolarının üzerinde bir ödül kazanarak PGC 2021 Şampiyonu oldu. PGC 2021 Pick’em Challenge’taki oyun içi eşya satışlarının geliri sayesinde toplam ödül havuzu 4.3 milyon dolara kadar ulaştı.

Turnuvanın final sıralamasına göre belirlenen takım ödemelerine ek olarak PGC 2021’in 4.3 milyon doları aşan ödül havuzuna aşağıdakiler de dahil olacak:

  • Weekly Series Winner, 30.000 Dolar: NewHappy
  • Kill Leader, 10.000 Dolar: PaG3 (HEROIC) 
  • All-PGC Team, 20.000 Dolar: jeemzz (Team Liquid), TeaBone (HEROIC), Inonix (Gen.G) ve MMing (NewHappy)
  • Insane Squad, 20.000 Dolar: Team Liquid

PUBG Global Championship 2021 Finallerinde Neler Yaşandı?

PUBG Global Championship 2021

PGC 2021 Finali 1. Gün

Kazanan beş farklı kadro ile PUBG Global Championship 2021 Büyük Finalleri’nin ilk günü oldukça heyecanlı geçti; Petrichor Road (Asya), NewHappy (Asya), Virtus.pro (Avrupa), ENCE (Avrupa) ve HEROIC (Avrupa). HEROIC açılış gününde 69 puan alarak zirveye tırmandı ve TeaBone isimli oyuncu skor tahtasına yazdırdığı 19 puanla günün en iyi oyuncusu oldu. Diğer taraftan Team Liquid (Avrupa) takımının oyuncusu jeemzz üçüncü maçta, tek bir el bombası ile üç oyuncuyu yere sererek izleyenlere unutamayacakları bir an yaşattı.

PGC 2021 Finali 2. Gün

Turnuvanın ikinci gününde NewHappy Global Esports; Xsset ve Gen.G ile iki galibiyet aldı ve HEROIC de ayrıca zafere ulaştı. TSM genel olarak iyi formda devam etti ve dört kez, ilk üçe girdi fakat galibiyete erişemedi. HEROIC 10 maç sonrası liderlik tablosunun zirvesindeydi. NewHappy ve Petrichor Road kadroları HEROIC takımını yakından takip ediyordu.

PGC 2021 Finali 3. Gün

NewHappy, 15. maçın başında HEROIC ile aynı seviyeye geldi ancak etkileşime girmemeye karar verdi. NewHappy lobiye 13. sırada döndü, bu da HEROIC’in şampiyon unvanını alması için 6 puana ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu. Ekip, çok çalışmalarına rağmen puan alamadı. ENCE son maçı altı puanla kazandı ve böylelikle NewHappy PUBG Global Championship 2021 şampiyonu oldu. HEROIC, Virtus.pro ve TSM sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sırada yer aldı.

PUBG 2022 Turnuvaları Ne Zaman Olacak?

PUBG Global Championship 2021

PUBG Global Championship 2021 sona erdiğine göre KRAFTON CEO’su CH Kim, 2022 yılı için ilk PUBG Esports planlarını açıkladı. KRAFTON, 2021’e benzer şekilde iki PUBG Continental Series (PCS) etkinliğine ev sahipliği yapacak ve 2022 sonunda PUBG Global Championship turnuvasını tekrar edecek. PCS6 nisan ayında, PCS7 ise eylül ayında düzenlenecek.

Haziran 2022’de, dünyanın dört bir yanından takımların bir araya gelip PUBG: BATTLEGROUNDS‘ta mücadele ettiği ve hangi bölgenin şampiyon tacını takacağını belirleyen uluslararası bir yarışma PUBG Nations Cup (PNC) geri dönüş yapacak. KRAFTON, önümüzdeki aylarda 2022 PUBG Esports planları hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol