Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Geliştiricisi Krafton’dan 150 Milyon Dolar Yatırım

Krafton, Hindistan'daki oyun girişimlerine büyük yatırım yapma kararı aldı.

PUBG geliştiricisi Krafton, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde Hindistan’daki şirketlerin oyun girişimlerine 150 milyon dolarlık yatırım yapacağını söyledi. Belirtilenlere göre geliştirici, Hindistan’ı Krafton için önde gelen büyüme merkezlerinden biri olarak görüyor. Kore merkezli oyun şirketinin PUBG dışında Moonbraker, Tera ve The Callisto Protocol gibi başarılı oyunları da var. Ancak geliştiricinin en büyük kazancı PUBG ve PUBG Mobile’dan geliyor.

Krafton Hindistan’ın CEO’su Sean Hyunil Sohn, “Hindistan ve onun canlı girişim ekosistemi hakkında uzun vadeli bir plana sahibiz. Hindistan markalarının ve içeriğinin kalıcı bir küresel etki yaratma gücüne inanıyoruz ve küresel bir oyun merkezi olarak ülkenin tam potansiyelini ortaya çıkarma yolculuğumuzda yeni kilometre taşlarına ulaşmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Krafton Hindistan’da 2 Kez Yasağa Maruz Kaldı

krafton cover 1669923131843

Şirket; 2021’den bu yana Nodwin Gaming, Loco, Pratilipi ve Kuku FM dahil olmak üzere 11 Hindistan girişimine 140 milyon dolar yatırım yaptı. Şirket, kendisine dayatılan herhangi bir koşuldan bağımsız olarak yerel ekosisteme yatırım yapmaya ve onu desteklemeye devam edeceğini söyledi. Oyun, Krafton’un kısmen Çinli teknoloji şirketi Tencent’e ait olmasıyla ilgili ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle geçen yıl Hindistan hükümeti tarafından ikinci kez yasaklandı.

Şirket, geçtiğimiz aylarda Hindistan’da iki ayrı yasağa maruz kaldıktan sonra güvenlik endişeleri nedeniyle uyarılar almıştı. Mayıs ayında ise PUBG’ye üç aylık bir deneme süresi verildi. Söz edilen bu yatırımın en büyük sebebi de bu yasaklardan biri. Bakalım şirketin bu yatırımlar yasakları hafifletmeye yetecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.