Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG: BATTLEGROUNDS Yeni Haritası Deston Tanıtıldı!

Dünyaca ünlü battle royale oyunu PUBG BATTLEGROUNDS'a yepyeni bir harita geliyor. 8x8 olarak tasarlanan Deston, bugüne kadar oyunun gördüğü en büyük, en uzun ve en yoğun harita olma özelliğini taşıyor.

Krafton’un fenomen battle royale oyunu PUBG yeni haritalarla oyunculara bambaşka heyecanlar yaşatmaya devam ediyor. Oyuna eklenecek bir sonraki lokasyon Deston olacak. Turkmmo olarak bizim de kaldığımız özel bir canlı yayın etkinliğinde PUBG BATTLEGROUNDS’un en yeni haritasını tanıtan PUBG Studios Kreatif Direktörü Dave Curd ve PUBG Madison Studio’nun lideri Michael Gilardi, Deston hakkında heyecan verici detaylar paylaştı.

Görünüm, his ve mekaniğin PUBG BATTLEGROUNDS‘a layık olmasını sağlamak isteyen ekip, 8×8 haritayı tasarlarken Haven’ın çeşitli unsurları ve geri bildirimlerini dikkate aldı. Oyuncular, PUBG’nin gördüğü en büyük, en uzun ve en yoğun harita olan Deston’da yüksek binalardan inişli çıkışlı tepelere, geniş düzlüklerden ve yeni tasarlanmış bataklıklara kadar yoğun kentsel ortamlarda mücadele edecekler.

Deston Haritasındaki Alanlar

pubg deston haritası

 • Bataklık: Deston haritasının kuzey kısmında büyük bir bataklık alan oluşturuldu. Bu alan, oyunculara yeni deneyimlerle dolu benzersiz bir ortam sunacak. Yoğun ve yemyeşil mangrov ormanı, heyecan dolu çatışmalara sahne olacak.
 • Merkezi Ovalar: Deston haritasındaki alanlardan biri olan Western Highlands, keskin nişancılara hitap eden bir bölge. Oyuncular, belirlenmiş bir sniper tüfeği ile becerilerini teste tabi tutacak. Issız kıyı adası bölgesindeki dolambaçlı tepeler, minik otlar, kayalık alanlar ve daha fazlası, oyuncuların saklanmasına ve düşmanlarını müthiş bir gizlilikle avlamasına imkan tanıyacak.
 • Batı Dağlık Bölge: Bu alan, Erangel ve Taego’ya benzer şekilde oyuncuların keşfetmesi için siper, manzara ve ilgi çekici noktalar arasında bir denge kuracak. Merkez Ovalar’ın içinde bulunan Lodge POI, oyunda yapılmış en büyük bina olma özelliğini taşıyor.
deston haritasi

Yeni Hareket Mekanikleri ve Özellikler

 • Yükseltici: PUBG BATTLEGROUNDS’un yeni haritası Deston ile birlikte oyuna heyecan verici bir hareket mekaniği geliyor. Binaların dışına monte edilen Yükseltici isimli motorlu makara, oyuncuların yüksek yapılara hızlı bir şekilde çıkmalarını ve geri inmelerini sağlayacak. Ek olarak, Yükseltici için herhangi bir özel eşya taşınması gerekmeyecek ve yalnızca sprint tuşuna basılarak kullanılabilecek.
 • Acil Paraşüt: Krafton, oyuncuların Deston’daki yüksek binalardan korkmadan atlamalarını sağlamak için sınırsız kullanılabilen Acil Paraşüt ekipmanlarını oyuna ekledi. Acil Durum Paraşütü, oyuncuların envanterlerinde varsayılan bir öğedir ve her zaman açık kalır. Bu nedenle paraşütü her binadan atlayışınızda kullanabilir. Hatta havadayken birden fazla kez açıp kapatabilirsiniz.
pubg battlegrounds yeni haritası

 • Benzin İstasyonları: Deston, oyuncuların haritada seyahat ederken araçlarına yakıt doldurmaları için çalışan benzin istasyonlarına sahip olacak. Fakat bu benzin istasyonları vuruldukları takdirde büyük bir patlamaya yol açacak.

Yeni Taktik Ekipmanı: Mavi Çip Dedektörü

Deston haritası ile birlikte yepyeni bir taktik ekipmanı da oyuna eklenecek. Mavi Çip Dedektörü, oyuncuların belirli bir yarıçap içindeki rakip oyuncuların yerini tespit etmelerine yardımcı olacak, ancak ekipman diğer oyuncuların konumlarını gerçek zamanlı olarak göstermeyecek. Krafton, yeni taktik teçhizat hakkındaki geri bildirimleri yakından izleyeceklerini söyledi.

Yeni Silahlar

Tüm haritalar gibi, Deston da oyuncuların deneyimlemesi için yepyeni silahlar ile birlikte gelecek. Origin 12, üstün doğruluk ve menzile sahip bir slug shotgun olarak cephaneye eklenecek. MP9 ise yakın mesafe için yüksek güçte bir SMG olacak.

PUBG BATTLEGROUNDS yeni haritası Deston, 13 Temmuz‘da geliyor. Daha fazla bilgi için oyunun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

NEW MAP TEASER | PUBG

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.