PlayStation 5, Yurt Dışında Peynir Ekmek Gibi Satmaya Devam Ediyor

PlayStation 5, İngiltere'de 1 milyon satış barajını geçerek, bugüne kadar ülkede en hızlı satan konsol modeli oldu.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında piyasaya sürülen PlayStation 5, yurt dışında peynir ekmek gibi satmaya devam ediyor. GI.biz tarafından yayınlanan verilere göre İngiltere’deki PS5 satışları, Ağustos 2021’de bir milyon barajını geçmeyi başardı. Bu rakama selefi PS4’ten üç hafta önce ulaşan yeni nesil oyun konsolu, ülkede şimdiye kadar en hızlı satan konsol modeli oldu.

PS5 Satışları Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

PS5 stok

Temmuz ayına kadar PS4, İngiltere’de hala PS5’in önünde seyrediyordu, ancak ağustos ayında PS5 stokları artınca durum değişti. İngiltere’de 1 milyon satış rakamına 39 haftada ulaşan PlayStation 5, ülkede 449 sterlinden alıcı bulunuyor. Digital Edition modelinin fiyatı ise 359 sterlin.

PS5 satışları, yakın zaman önce Japonya’da da 1 milyon satış adedini geride bırakmış ve PS4’ten daha hızlı bir sürede bu rakama ulaşmıştı. Famitsu tarafından yayınlanan satış verilerine göre PS5, 43 haftada (yaklaşık 10 ay) bu kilometre taşına ulaştı. PS4’ün Japonya’da bir milyon konsol satması bir yıl alırken, PS3 bu sayıya dokuz ay gibi bir sürede ulaşmıştı.

PS5, Temmuz Ayında 10 Milyon Satış Barajını Geçmişti

PS5 satışları

Senelik finansal tablosunu geçen nisan ayında paylaşan Sony, dünya çapındaki PS5 satışları sayesinde gelir ve kar açısından şimdiye kadarki en iyi mali yılını geçirdiğini bildirmişti. Yeni nesil oyun konsolu, 12 Kasım 2020’deki lansmanından yaklaşık sekiz ay sonra, 10 milyon satış barajını geçmişti. Bu rakama PS4’e kıyasla yaklaşık bir ay daha erken ulaşan PS5, Sony için müthiş bir başarı hikayesi olmaya devam ediyor.

Mayıs ayında konuşan Sony Interactive Entertainment patronu Jim Ryan, PS5 stok sıkıntısının 2021’in ikinci yarısında azalacağını umduğunu söylemişti.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol