PS4 Jailbreak 9.00 Sürümü Geliyor! PS5’te Çalışabilir

PlayStation 4 9.00 sürümü için jailbreak yolu açıldı. PS4 ve PS4 Pro için çalışan yazılım, Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PS5'i kırmak için de kullanılabilir.

Geçtiğimiz gün PS4 Jailbreak 9.00 Sürümü geleceğine dair söylentiler çıktı. Üç konsol geliştiricisi korsanı, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çalışan yeni, çalışmaya hazır bir Jailbreak yazılımı yayınladı. Başka bir deyişle, homebrew uygulamaları çalıştırmak ve oyunların yetkisiz kopyaları, PS4 sahiplerinin çok önemli bir kısmı için artık mümkün hale geldi.

pOOBs4” olarak adlandırılan Jailbreak 9.00 sürümü, PlayStation sahte geliştiricileri SpecterDev, ChendoChap ve Znullptr ve webkit tarayıcı hacki için Sleirsgoevy’ye ve TheFloW’a buna izin veren gerçek dosya sistemi hatası keşfedilip yayınlandı. Jailbreak, ağ erişimi ve özel bir dosya içeren bir USB gerektirir. Çalıştırıldıktan sonra konsol, Mira Project özel ürün yazılımı veya GoldHEN homebrew etkinleştirici gibi bir PC’den işlem görmesi gerek.

PS4 Jailbreak 9.00 Sürümü Uzun Uğraşlar Sonucunda Geldi

PS4 Jailbreak 9.00

Sızıntıların gerçek olduğuna dair ilk ipucu, dün akşam, PlayStation korsan geliştiricisi SpectreDev’in PlayStation 4 sürümü 9.00 aygıt yazılımı üzerinde çalışan özel aygıt yazılımını gösteren bir videoyu tweet atması ile geldi. Znullptr adlı bir diğer korsan geliştirici birkaç saat sonra, bu olayın gerçek olduğunu ve dahası, Jailbreak’in kullandığı yazılımın PS5’te de çalışması gerektiğini bir tweetle açıkladı. Lider geliştiricinin henüz bir PS5‘e sahip olmaması nedeniyle bir PS5 sürümü henüz oluşturulmadı.

SpectreDev bu sabah, resmi GitHub bağlantılarına Geçtiğimiz gün PS4 Jailbreak 9.00 sürümünü resmi olarak yayınladı. pOOBs4, yazılımı bilgisayar korsanlarının PlayStation 4’te ilk defa Jailbreak yazılımı yüklemedi. Fakat kesinlikle en dikkate değerli olanı diye belirtiliyor. Bunun nedeni önceki Jailbreak’ler, sözde geliştiricilerinin sistemlerini çoğu insanın zaten geride bıraktığı daha eski aygıt yazılımı sürümlerinde tam randıman alamamasıydı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol