Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Project Chronos: Lenovo’dan Devrimsel Hareket Yakalama Teknolojisi!

Lenovo, herhangi bir cihaz giymeye gerek kalmadan hareket yakalamaya izin veren konsept projesini tanıttı.

Lenovo, özel bir giyilebilir cihaz olmadan çalışan yeni bir hareket yakalama sistemi olan yeni Project Chronos‘u tanıttı. CES 2023 etkinliğinde duyurulan en yenilikçi cihazlardan birisi olan bu projenin özelliklerine yakından bakıyoruz.

Yeni cihaz, Çinli bilgisayar üreticisinin konsept projesi. Resmi notlara göre, Project Chronos; gözlüksüz ve tam vücut hareketine dayalı bir deneyim sağlayacak. Başka bir deyişle, teknoloji, kullanıcıların özel bir gözlük takmasını veya hareket yakalama özellikli denetleyicileri kullanmasını gerektirmeyecek. Bir bakıma bu, Acer ve ASUS’un üzerinde çalıştığı teknolojilere benzer bir yaklaşım.

Project Chronos Nedir? Özellikleri Neler?

Project Chronos Lenovo'dan Devrimsel Hareket Yakalama Teknolojisi!

Project Chronos, kullanıcıların sanal ortamda yaptıkları eylemleri çoğaltmak için RGB derinlik kameraları kullanacak. Bu işlemin ardından cihaz, bir DisplayPort veya HDMI aracılığıyla harici bir ekrana çıkış yapacak. Lenovo, birimlerinde herhangi bir özel HDMI bağlantı noktası olmamasına rağmen, cihazın HDMI ile de uyumlu olacağını belirtti. Konsept cihaz, dört ek mini DisplayPort ile birlikte üç DisplayPort bağlantısına sahip olacak.

Chronos ayrıca ikiz 6W hoparlör sistemine sahip olacak ve kamerası da 180 derece dönebilecek. Lenovo Project Chronos, Raptor Lake serisinden bir Intel Core i7 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca, dahili bir ekran kartı, 32 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama ile donatılacak. Cihaz, önceden yüklenmiş bir şirket içi Chronos ile Windows 10 işletim sisteminde çalışacak.

Bu model 284 x 275 x 60.6mm olan diğer boyutları ile yaklaşık 3.54 kilogram ağırlığında olacak. Ne yazık ki, bu hala bir konsept cihaz, bu nedenle şirketin yakın zamanda böyle bir modeli piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.