Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Pringles Metaverse Dünyasına Giriş Yaptı

Atıştırmalık üreticisi Pringles, oyunculara Train Sim World 2'de NPC olarak hareket etmeleri için 25.000 $ kazanma şansı sunan metaverse pazarına giriyor.

Atıştırmalık üreticisi Pringles’ın, hayranlara Train Sim World 2’de bir NPC rolü üstlenmeleri için ödeme alma şansı sunarak katılmayı planladığı metaverse dünyasına olan ilginin büyüdüğü artık inkar edilemez bir gerçek.

Metaverse kavramı yakın zamanda sanal sunum yazılımı sahibi Mmhmm’nin CEO’su Phil Libin ve diğer endüstri ağır topları tarafından kınansa da, birçok büyük teknoloji şirketi bu tür girişimleri sürdürmeye devam ediyor. Epic Games ve Bandai Namco’dan SEGA ve Microsoft’a, teknoloji ve oyun alanlarındaki etkili katılımcıların metaverse’in yakın geleceğin önemli bir parçası olduğuna inandığı açık.

Pringles Artık Metaverse’e Adım Attı

Pringles

Bu garip iş listesi aslında Pringles’in “Stay in the Game” reklam girişiminin bir parçası; Şirket ile İngiltere merkezli reklam şirketi Gray London arasındaki işbirliğinin sonucu. Adaylar Haziran sonunda seçildi ve kazanan 11 Temmuz’da açıklanacak. Pringles’ı ve 25.000 dolarlık çekilişi metaverse gibi trend olan oyun konularına bağlamanın garip bir yolu ancak şirket 2021’de bir Halo promosyonu ile oyun dünyasına zaten adım atmıştı.

Bir başka tuhaf işbirliği, 2020’de şirketin yanlışlıkla Xbox Series X’in fiyatını bir reklam yoluyla sızdırdığı düşünüldüğünde gerçekleşmişti. Yaklaşık sekiz yüz dolarlık spekülatif satış fiyatının hatalı olduğu çok açıktı ancak garip bir şekilde, Pringles ve Xbox bir kez daha bir araya geldi; bu tuhaf reklamcılık çabasının merkezinde yer alan Train Sim World 2, Xbox Game Pass’te mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.