Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Pokemon GO Yapay Zeka ile Güçlendirilecek

Üst düzey bir Niantic yetkilisi, yakın gelecekte Pokemon GO'ya yapay zeka araçları ekleneceğini doğruladı.

Üst düzey bir Niantic yetkilisi, Pokemon GO‘nun AR modunu geliştirecek bir yapay zeka özelliğini 2024 yılında oyuna dahil edeceklerini açıkladı. ChatGPT ile başlayan yapay zeka çılgınlığı son zamanlarda katlanarak arttı ve hayatımızın her alanına nüfuz etti. Oyun geliştiricilerinin hepsi bu araçları benimsememiş olsa da, bazı oyun şirketleri erken davranmayı tercih etti.

Bu arada Niantic CEO’su John Hanke’ye göre Pokemon GO ekibi halihazırda yapay zeka teknolojilerini kullanmak için bir araştırma sürecine başladı. BBC ile yakın zamanda yapılan bir röportajda yönetici, 2024 yılının “AR oyun yılı” olacağını söyledi. Bunun sebebi olarak ise AR yazılımlarının yapay zeka ile iç içe geçecek olması olarak gösterdi.

Pokemon GO Daha “Gerçekçi” Olacak

Pokemon GO Yapay Zeka ile Güçlendirilecek

Yeni yapay zeka özelliklerinin neler olacağını tam olarak bilemese kde Hanke, Pokemon GO yaratıklarının çevrelerine “gerçekçi” bir şekilde tepki vermesini sağlamak için yapay zekadan yararlanmayı planladığını açıkladı. Aynı teknoloji, yaratıkların çevreye göre konumunu da daha doğru hale getirecek. Daha doğrusu, artık bu yaratıklar havada uçmak yerine zemine sağlam basacak.

Böyle bir özellik ile oyunun popülerliğini artıracağına eminiz ancak AR modunun popülaritesini önemli ölçüde artırıp artırmayacağını zaman gösterecek. Oyunun AR modu deli gibi şarj emdiği için 2016’dan bu yana oyunu oynayanların büyük çoğunluğu AR modu kapalı olarak oyunu oynuyor. Bakalım, 2024 yılında yapay zeka ile yeniden AR kullanmaya başlayacak mıyız?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.