Pokemon GO

MMORPG
Takip Et
8.1

Çok iyi

6.6

Kullanıcı

Pokemon Go 2017 Yılında 1.1 Milyar Dolar Elde Etti!

Mobil platformda milyonlarca oyuncu tarafından oynanan Pokemon Go 2017 yılında 1.1 milyar dolar gelir elde etti.

Mobil platformu kasıp kavuran ve her geçen gün kitlesini arttırmaya devam eden Pokemon Go 2017 yılında 1.1 Milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Bir zamanlar ülkemizde de oldukça popüler bir kitle tarafından oynanan Pokemon Go, günümüzde Türk oyuncular tarafından pek oynanmasa da hala yurt dışında milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Bugün VG247’nin yaptığı habere göre ünlü analist şirketleri arasında yer alan Sensor Tower 2017 yılına dair mobil oyunların istatistiklerini paylaşmış. Grafik halinde paylaşılan istatistiklerde Pokemon Go, Clash Royale, Fire Emblem Heroes ve Super Mario Run görülüyor.

İstatistiklere göre Pokemon Go’nun 2017 yılı içerisinde oyunculardan 1.1 milyar dolar gelir elde ettiği görülüyor. İkinci sırada ise ülkemizde de milyonlarca insanın oynadığı Clash Royale 967 milyon dolar ile görülüyor. 300 milyon dolara yakın bir gelir elde eden Fire Emblem Heroes üçüncü olarak boy gösteriyor. Unutmadan belirtelim Fire Emblem Heroes Nintendo imzalı bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Son olarak grafikte görülen Super Mario Run ise 56 milyon dolar gelirle dördüncü sırayı oluşturuyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>