Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’a Discord Ne Zaman Gelecek?

Discord sesli sohbet PlayStation'a ne zaman geliyor? Elimizde olan tüm bilgileri bir araya getirdik.

Topluluk platformu Discord, milyonlarca kullanıcı için neredeyse benzersiz sesli sohbet ve topluluk organizasyonu işlevleri sunarak, yıllar içinde PC oyunları arasında Steam’in yanındaki en popüler platformlardan bir tanesi haline geldi.

Kullanıcılar ister yüzlerce farklı toplulukla iç içe olmak isterse de arkadaşlarının sesli sohbete girip oyun oynamaları için internette küçük bir alana ev sahipliği yapmak istiyor olsun, Discord tartışmasız tek durak noktası oldu. Hatta, küçükten büyüğe birçok oyun geliştiricisi bile kendi resmi kanallarını açarak platformu aktif olarak kullanmaya başladı.

Discord Sesli Sohbet PlayStation’a Ne Zaman Gelecek?

Discord

  • 8 Mart 2023’te sesli sohbet güncellemesi yayınlanacak.

Discord, Xbox platformuna çoktan giriş yaptı ve artık sıradaki platform PlayStation oldu. Sony Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, ‘Sony Interactive, sesli sohbet uygulamasına bir azınlık yatırımı yaptı’ şeklinde kamuoyuna açıkladı. PlayStation4 ve PlayStation 5’in 8 Mart 2023’te uygulamanın kullanımına izin veren bir güncelleme almasını bekliyoruz.

Güncellemeden gelen görüntüler çevrimiçi olarak sızdırıldı ancak Discord entegrasyonunun hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 için eşit olmayabileceğini ima etti. Sesli sohbet programının mobil uygulamasından alınan görüntü, PlayStation 4 kullanıcılarının yalnızca uygulama içinde gezebildiklerini ve sesli sohbeti kullanamadıklarını ortaya çıkarttı ancak PS5 kullanıcıları tüm özelliklerden faydalanabilecek.

Platform entegrasyonunun nihayetinde PlayStation 4’e geri dönüp dönmeyeceği hemen belli değil ancak pek olası değil. Uygulamanın PC oyuncuları ve Xbox oyuncuları için yaygın olarak kullanılması, uygulamanın sonunda Sony ekonomisinde bir yer bulabileceğini görmek güzel. Yakında PlayStation kullanıcıları, takım arkadaşları ile kristal netliğinde bir kalitede iletişim kurabilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.