Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2’de Sinematik Mod Yer Alacak

PlayStation VR2'de çarpışmaları önlemek için ortamınıza da göz atabileceksiniz.

Sony sonunda sadece donanımı değil, PlayStation VR2‘nin yazılım deneyiminin ilk ayrıntılarını paylaştı. Şirket, canlı yayın desteği de dahil olmak üzere PS5 VR başlığı için birkaç temel özelliğin tanıtımını yaptı.

PS5 HD Kameranız varsa hem oynanışı hem de kendi görünümünüzü yayınlayabileceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, PlayStation VR2 çekimlerini yakalama kartlarına ve yeşil ekranlara güvenmeden paylaşmak isteyen Twitch yayıncıları, YouTube yayıncıları ve içerik üreticileri için çok yararlı bir özellik olacak. Şirket ayrıca VR olmayan içeriği nasıl ele alacağını da açıkladı.

PlayStation VR2 Sinematik Mod

PlayStation VR2

PSVR2 başlığı, PS5 arayüzünü ve geleneksel oyunları sanal bir ekranda 24Hz ile 120Hz arasında yenileme hızlarında görüntüleyen bir 1080p “Sinematik Mod” sunacak. Daha önce VR kullandıysanız bu çok tanıdık bir deneyim ancak sistem ayarlarını değiştirmek için başlığınızı çıkarmamayı tercih ederseniz yine de yardımcı olacakt Yerel VR içeriği, 90Hz veya 120Hz yenileme hızıyla 4.000 x 2040’ta görüntülenecek.

Bilinen diğer özellikler öncelikle kazaları önlemek için mevcut. Görüntü Modu, bir çarpışmayı önlemek veya kontrol cihazlarınızı bulmak için odaya hızlıca göz atmanızı sağlayacak. Kanepeye veya TV’ye çok yakınsanız uyaracak özelleştirilmiş bir oyun alanı da tanımlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni bir kavram değil ancak evin diğer sakinleri ve etrafta dolaşan kişiler için sınırlı alana sahip herkes için çok önemli.

VR-yerel arayüz gibi daha birçok bilinmeyen ayrıntı mevcut. Sony, geliştiricilerin bu en son deneyime “yakında” erişeceklerine söz verdi ve çıkış tarihi ve daha fazla oyun için yaklaşan ayrıntıları açıkladı. Yakın gelecekte PlayStation VR2 hakkında çok daha fazla şey duyarsanız şaşırmayın ve ayrıntıları kaçırmamak adına bizleri takip etmeyi unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.