Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2 PC Adaptörünün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Steam kütüphanesindeki SteamVR oyunlarını destekleyen PlayStation VR2 PC adaptörü, 7 Ağustos'ta 60 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen PlayStation VR2, PS5 oyuncularını yenilikçi oynanış ve sürükleyici duyusal özelliklere sahip yeni nesil sanal gerçeklik oyunlarıyla tanıştırmıştı. Bugün ise kullanıcıların, Steam kütüphanelerini binlerce SteamVR oyunuyla genişletebilmelerini sağlayan PlayStation VR2 PC adaptörü duyuruldu.

Oyuncular, Half-Life: Alyx, Fallout 4 VR ve War Thunder gibi klasikler de dahil olmak üzere Steam’in binlerce sanal gerçeklik oyunundan oluşan geniş kütüphanesini erişme şansına sahip olacaklar. Adaptör, 7 Ağustos‘ta seçili perakende mağazalarından ve PlayStation Direct web sitesinden 59,99 dolar (1.932 TL) karşılığında satın alınabilecek.

PlayStation VR2 PC Adaptörünün Fiyatı 59,99 Dolar

PlayStation VR2 PC Adaptorunun Cikis Tarihi

PS VR2, sıfırdan PS5 için özel olarak tasarlandığı için HDR, kulaklık geri bildirimi, göz takibi, uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim gibi bazı temel özelliklerin PC’de oynarken olmadığını fark edeceksiniz. Buna karşın 4K çözünürlük, 110 derecelik görüş alanı, parmakla dokunma algılama ve transparan görünümün yanı sıra uyumlu oyunlarda foveated rendering (göz takibi olmadan) ve 3D ses gibi diğer yüksek kaliteli ve duyusal özellikler destekleniyor.

PlayStation VR2 PC adaptörü, DisplayPort 1.4 ile uyumlu bir DisplayPort kablosu ile bilgisayara bağlanıyor. Ayrıca oyuncuların bir Steam hesabına ve aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılayan bir PC’ye de ihtiyaçları olacak. Daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İşletim SistemiWindows 10 64-bit / Windows 11 64-bit 
İşlemciIntel Core i5-7600 / AMD Ryzen 3 3100
RAM8 GB
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1650 / NVIDIA RTX serisi / AMD Radeon RX 5500XT / AMD Radeon RX 6500XT
DisplayPortDisplayPort 1.4
BluetoothBluetooth 4.0

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.