Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2 Ön Siparişleri Hayal Kırıklığına Uğrattı

PSVR2 ön siparişleri Sony'nin beklentisinin altında kaldı. Bunun sebebinin ise cihazın yüksek maliyetli bir şekilde piyasaya sürülmesi olarak açıklandı.

Sony’nin yeni başlığı PlayStation VR2, önümüzdeki ay dünya çapında piyasaya sürülecek. VR başlığı için ön siparişler Kasım 2022’den beri açık ve sipariş eden kullanıcılar oldukça sabırsız. Ancak söylenenlere göre ön siparişler, Sony’nin tahmininin oldukça altında kaldı ve şirket, başlık için oldukça büyük bir bütçe ayırdığından dolayı gergin.

Sony, kısa bir süre önce başlık için gelecek oyunları tanıttı ve VR2’nin ilk görüntülerini paylaştı. Ardından cihazın detaylı özellikleri duyuruldu ve şirket, başlık için satış tahminlerini 2 milyon olarak belirledi. Ancak birkaç analiste göre, ön sipariş rakamlarından yola çıkan şirket; VR2 satış tahminini yarıya indirdi.

PlayStation VR2 600 Dolardan Ön Siparişe Açıldı

PlayStation VR2

Bu tahmin talepteki değişimlere göre ayarlanabilir yani daha aşağı inebilir ya da yukarı yönlü bir revizyon alabilir. PlayStation VR2’nin PlayStation 5’ten bile pahalı olmasının, düşük ön sipariş sayılarında önemli bir faktör olduğu bildirildi. Sony, başlığın lansman serisine umut bağladı ancak talep, firmanın beklediği gibi çıkmayınca geliştiriciler endişe duymaya başladı.

VR2’nin yüksek maliyeti, ekonomik krizle birleştiğinde birkaç oyuncunun ön siparişlerini iptal etmesine neden oldu. Zaten PS5 satışları oldukça azdı ve bundan daha pahalıya mal olan bir kulaklığın fazla sipariş edilmesi oldukça mantıksız olurdu. Meta gibi şirketlerin son zamanlarda VR çalışmalarını azaltması ve Microsoft’un bu alana yapılan yatırımı küçültmesi nedeniyle VR endüstrisine olan ilginin azaldığını söylemek mümkün. Bu yüzden hem azalan ilgi, hem ekonomik kriz hem de yüksek maliyet Sony için oldukça talihsiz oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.