Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’dan Twitter’a (X) Paylaşım Yapma Dönemi Sona Eriyor

PlayStation konsollarında Twitter devri sona eriyor. Sony aldığı yeni bir kararla artık X desteğini kaldırıyor ve yeni alternatifler sunuyor.

Sony, bu yılın başlarında Xbox ve Blizzard tarafından alınan benzer kararlar neticesinde 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren PlayStation konsollarından Twitter desteğini kaldırıyor. X (eski adıyla Twitter) entegrasyonu uzun zamandır PlayStation sisteminin bir parçasıydı ve kullanıcılara ekran görüntülerini, videoları, kupa başarılarını ve daha fazlasını sosyal medyada paylaşmak için hızlı ve kolay bir yol sunuyordu. Ancak ne yazık ki tüm bu destek yakında sona eriyor.

Şirketin destek sitesinde yayınlanan bir gönderide “13 Kasım 2023 itibariyle X desteği PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında artık çalışmayacak” ibaresi yer alıyor. Bu gönderiyle beraber artık sosyal medya platformunun konsollardan ayrılacağını doğrulayabiliyoruz. Ancak bu noktada Sony başka alternatifleri de kullanıcılara sunuyor.

Kullanıcılar İçin Başka Alternatifler Mevcut

Twitter/X entegrasyonu yakında PlayStation konsolları için sona erecek olsa da Sony, kullanıcılara görüntü paylaşımı için alternatif yöntemler sunuyor. Destek sayfasında yer alan bilgilere göre PS5’te PlayStation uygulaması sayesinde görüntülerinizi arkadaş listesindeki kişilerle veya partilerle paylaşabiliyor, bu görüntüleri bir cihaza kaydedebiliyor veya sosyal medyada yayınlayabiliyorsunuz.

PlayStation

Sony tarafından yayınlanan gönderide X desteğinin yakında kaldırılacağına dair bir herhangi bir resmi neden belirtilmiyor. Ancak bu durumun X’in bu yılın başlarında yürürlüğe koyduğu API kullanım için alınan yüksek miktardaki ücretlerden dolayı olduğu tahmin ediliyor. Bu da Sony’nin sadece X için ayda yaklaşık 42.000 dolarlık bir ödeme yapmasını gerektiriyor.

Öte yandan Microsoft da Nisan ayında Xbox konsollarından ve PC’den X özelinde görüntü paylaşma özelliğini devre dışı bıraktı. Blizzard ise bu yılın Şubat ayında World of Warcraft’tan Twitter entegrasyonunu kaldırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.