Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Plus’ta Dikkat Çeken Değişiklik

PlayStation, PS Plus abonelik hizmetinden kaldırılacak oyunların tarihlerini kaldırdı. Artık hangi oyunun ne zaman platformdan kaldırılacağı bilinmeyecek.

Sony, PlayStation Plus‘tan yakında kaldırılacak olan oyunların son kullanma tarihlerini sessizce kaldırdı. Daha öncesinde abonelik hizmetinde yer alan bir oyunun platformdan ne zaman ayrılacağı konusunda belirli bir tarih verilmekteydi. Şu anda platformda yer alan oyunlar, ”Oynamak İçin Son Şans” kısmında yer almaya devam ediyor. Ancak eskiden olduğu gibi artık belirli bir kaldırılma tarihi yazmayacak.

Şu anda Oynamak için Son Şans sekmesinde PS4 oyunu Rez Infinite listelendi. Ancak belirli bir tarih yer almadığı için oyunu ne zamana kadar oynayabileceğiniz belli değil. Bu yüzden eğer bugün oynamaya başlarsanız, ertesi gün oyun platformdan kaldırılabilir. Bu da tüm ilerlemenizi ve keyfinizi ortadan kaldırabilir.

PlayStation Plus’ın Bu Kararı Kullanıcıları Üzdü

PlayStation Plus

PushSquare’in de belirttiği gibi Sony, aylık PlayStation Blog yazılarında son kullanma tarihlerini detaylandırmıyor. Ayrıca Essential katmanındaki aylık oyunlar bir ay boyunca istenilen zamanda indirilebilir ancak bir oyun, hizmetten daha pahalı katmanlarda yer alıyorsa oynanamaz.

Karşılaştırma yapacak olursak PS’in en büyük rakibi Xbox, oyunların Game Pass hizmetinden ayrılacağı tarih konusunda şeffaf davranıyor. Ayrıca Xbox Wire gönderileri her ay ayrılan oyunları da listeleyerek kullanıcılarına bildiriyor. Ek olarak yılların sevilen oyunu Red Dead Redemption kısa süre önce PlayStation Plus‘tan ayrıldı. Yani RDR artık yalnızca Xbox ile mevcut nesil konsollarda oynanabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.