Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Plus, PC ve Mobil Cihazlara Gelebilir!

PlayStation son yıllarda büyüyen Game Pass tehdidine karşı PlayStation Plus'ı mobil ve pc platformlarına getirmeyi düşünüyor.

Son Insomniac sızıntılarına göre, Sony’nin şirketin geleceği konusunda oldukça endişe duyduğu şeylerden biri, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla Game Pass satışlarındaki büyüme ve PlayStation Plus‘ın Game Pass karşısında yetersiz kalması. Peki Sony, PS Plus’ı Microsoft’a ve giderek büyüyen Game Pass tehdidine karşı nasıl güçlendirmeyi planlıyor?

Görünüşe göre Sony, PS Plus’ı “dünya çapında en heyecan verici ve arzu edilen eğlence üyeliği hizmeti” haline getirmeyi amaçlıyor. Bunu gerçekleştirmek içinse PS Plus’ın PS4 ve PS5 dışında daha fazla platformda kullanılmasını sağlamak istiyor. Bu platformlar potansiyel olarak PC’yi, mobil cihazları, akıllı TV’leri ve hatta Google Chrome, Opera gibi internet tarayıcılarını içerebilir.

PlayStation Plus Daha Fazla İçerik Sunacak

PlayStation Plus, PC ve Mobil Cihazlara Gelebilir!

Planın diğer bir kilit kısmı ise Sony PS Plus aboneliği ile gelen ayrıcalıkları arttırmak istiyor. Fortnite gibi sürekli güncel kalan oyunların PlayStation Plus içerisinde bir takım ayrıcalıklara sahip olması da Sony’nin kullanıcı çekmek için başvuracağı yöntemlerden biri. Sony ayrıca çocukların ve ailelerin PlayStation Plus üzerinden daha fazla oyun oynamasını sağlayacak girişimlerde bulunmak istiyor.

Belgelerde ayrıca PS Plus aboneliklerinin genel değerini artırmak için Disney+, Spotify ve Crunchyroll gibi hizmetlere daha fazla bonus abonelik eklenmesinin planlandığı da belirtiliyor. Sony bazı oyunlara özel abonelikler üzerinde de çalışıyor örneğin GTA+ veya Genshin Impact gibi oyunların PS Plus servisiyle bir iş birliğine girmesi planlanıyor gibi.

Geçtiğimiz aylarda zamlanan PS Plus şu an Game Pass ile rekabet edemiyor gibi görünüyor. Sony’nin bu planları her ne kadar ilginç olsa da Game Pass‘in birçok oyunu birinci günden kütüphaneye sunması ile yarışabilir mi emin değilim? Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.