PlayStation Now Akıllı Telefonlara Gelebilir

Sızdırılan bir haberde PlayStation Now yakın zamanda Akıllı telefonlara gelebilir

Sony aslında oyunlarını telefonlara taşımayı umut eden tek büyük konsol üreticisi değildi. The Verge’nin haberine göre, Epic Games’in Apple’a açtığı davadan, iPhone üreticisinin Sony’nin 2017’de PlayStation Now’ın bir “mobil uzantısını” planladığını öğrendiğini belirten bir belge elde etti.

Apple, Apple Arcade’i geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu gibi PlayStation Now güncellemesinden, Sony’nin hizmetine ve Xbox Game Pass’e verdiği yanıttan bahsetti. Arcade 2019’a kadar çıkmadı ve o zamana kadar sızdırılmamıştı. Apple PlayStation Now’ı oyun aboneliklerine doğru daha geniş bir geçişin göstergesi olarak gördü.

Sony PlayStation NOW’ı Mobil Platformlara Getirebilir

PlayStation

Apple’ın doğru olması koşuluyla, Sony’nin neden akıllı telefon sahiplerine oyun akışı yapmadığı belli değil. Now ve Plus’ın birleşimi olan platform 2022 baharında çıkacağı bildiriliyor ancak ilgili söylenti mobil erişimden bahsetmedi. Sony zaten bu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Sony, bulut oyun uygulamalarını etkili bir şekilde engelleyen Apple politikalarını test etmek istememiş olabilir. Microsoft bu sınırlamayı aşmak için web’i kullanmak zorunda kaldı. Gamepad odaklı oyunları dokunmatik ekranlara uyarlamak veya hücresel bağlantılarda güvenilir akışlar sağlamak gibi teknik zorluklar da var. Her iki durumda da bu, Sony’nin en azından bugün gördüğünüz hizmetten daha iddialı bir platform düşündüğünü gösteriyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol