Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation 5’in Yeni Sürümleri Piyasaya Çıktı

PlayStation 5'in yeni sürümü çok daha hafif olacak ancak son zamlardan sonra tabii ki daha da pahalı olacak.

Avustralya’da yeni PlayStation 5 konsol modelleri piyasaya sürüldü ve önceki PlayStation yinelemelerine benzer şekilde yeni model numaraları ile raflardaki yerini aldı. Yeni dijital konsolun model numarası CFI-1202B ve diskli sürümün ise CFI-1202A olarak açıklandı. Bu yeni sürümlerin dış görünüşünde herhangi bir değişiklik yok ancak konsollar artık daha hafif olacak.

Press Start tarafından belirtildiği gibi, diskli PlayStation 5 sürümü 300 gram hafifleyerek 3.9 kg oldu; Dijital sürüm ise 200 gram daha hafifledi ve 3.4 kg oldu. Bu Sony’nin konsolu ilk yenilemesi değil. Bir önceki revizyonda konsolun soğutucusu inceltilmişti. Tüm bu revizyonlar ile disk sürümü toplamda 600 gram, dijital sürüm ise toplamda 500 gram hafifledi.

PlayStation 5 Slim Hakkında Açıklama Yok

PlayStation 5

Sony, PS5 Slim için herhangi bir plan açıklamamış olsa da, bu, bir YouTuber’ın inisiyatif almasını engellemedi. Kendin Yap YouTuber Matt Perks bu zorluğun üstesinden geldi ve soğutucuyu atarak ve içindeki tüm dahili bileşenleri barındırmak için bakır bir kabuk kullanarak zarif ve ince bir PS5 yarattı. Televizyonunun arkasına takılı devasa su soğutma sistemine aldırmayın.

PS5 konsolu biraz kilo kaybedecek olsa da, bizim de cüzdanımız ağırlık kaybedecek. Beklenen oldu ve PlayStation 5 Türkiye fiyatı da zamlandı. Yeni fiyat ve detaylı bilgi için bu haberimize gidebilirsiniz. Avrupa, Birleşik Krallık, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Kuzey Amerika’nın bazı bölgelerinde perakende fiyatı arttı, tek zam yaşamayan ülke ABD oldu.

Sony’nin bu hamlesine yanıt olarak Nintendo, artan üretim maliyetlerine rağmen Switch fiyatlarının aynı kalacağını duyurdu. Yine Microsoft da Xbox Series X/S fiyat artışı olmadığını da doğruladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.