PlayStation 5’in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

PS 5 tanıtım tarihi açıklandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Teknoloji devi Sony’nin bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlandığı yeni oyun konsolu PlayStation 5’in tanıtım tarihi açıklandı.

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili beklenen açıklama geldi. Ortaya çıkan son haberlere göre Sony, PlayStation 5’in tanıtımını 3 Haziran tarihinde duyurmaya hazırlanıyordu. Onlarca söylenti ve ortaya çıkan bilgilerin ardından Sony, PlayStation 5’in tanıtım tarihini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 oyun konsolu 4 Haziran tarihinde tanıtılacak. Sony’nin bu etkinlikte PlayStation 5 ile birlikte yeni oyunlarını da duyurması bekleniyor.

Future of Gaming

Sony’nin 4 Haziran Perşembe günü Türkiye saati ile 23:00’da başlatacağı etkinliğin 1 saatin üzerinde sürmesi bekleniyor. Sony’nin bu etkinlikte Microsoft’un Xbox Series X oyun konsoluna cevap vermesi bekleniyor.

PlayStation 5 Bilinen Özellikleri

Geriye dönük oyun desteğine sahip olacak olan PlayStation 5, AMD Zen mimarisi üzerine kurulan 8 çekirdekli işlemci ve 16 GB GDDR6 bellek ile donatılıyor. GPU kısmında RDNA 2 mimarisi üzerine kurulu olan 36 CU 2.23 GHz’lik bir grafik birimi kullanılması bekleniyor. PlayStation 5 oyun konsolu ayrıca 825 GB’lık bir SSD ile birlikte gelecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol