Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation 5’e DualSense Edge Desteği Geldi

Premium sınıfta yer alan kablosuz kontrolcü 26 Ocak'ta 200 dolar karşılığında piyasaya çıkacak ve özelleştirilebilir çubuk modülleri gibi ek özellikler sunacak.

DualSense Edge çok yakında piyasaya sürülecek. Sony, PlayStation 5 için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Ürün yazılımı güncellemesi 6.50 oldukça ufak bir güncelleme. Önceki birçok güncelleme gibi sistem performansını artıracak ancak en önemli yenilik, yakında çıkış yapacak olan DS Edge desteği olacak.

Bu ay içerisinde 26 Ocak’ta 200 dolar karşılığında piyasaya sürülecek olan DualSense Edge, özelleştirme seçeneklerine sahip yeni bir premium kablosuz kontrol cihazı olacak. Analog çubuk başlıkları, çubuk modülleri ve geri düğmeleri değiştirilebilir olacak ve tetik durakları ve ölü bölgeler ayarlanabilecek. Bunun da ötesinde, her kontrolcü bir taşıma çantası, konektör muhafazası ve USB örgülü kablo ile birlikte gelecek.

DualSense Edge Özellikleri

PlayStation 5'e DualSense Edge Desteği Geldi

Ayrıca ikişer adet standart, düşük kubbeli ve yüksek kubbeli çubuk başlığın yanı sıra ikişer kol ve sert kubbeli arka buton da kontrolcüyü satın alanlara sunulacak. Ön siparişler başladı ancak henüz Türkiye cephesinde bir satın alım sayfası veya fiyat bilgisi mevcut değil. PS5’in bir sonraki büyük güncellemesinin, görünüşe göre PS5 oyunları için Discord entegrasyonu ekleyen 7.00 ürün yazılımı güncellemesi olacak.

Bununla birlikte Sony, PlayStation 5 özel DualSense Edge kontrolcüsü için çeşitli profesyonel oyunculara da danıştı ve çeşitli şekillerde son derece özelleştirilebilir bir kontrol cihazı tasarlamak için yola çıktı ve kullanıcıların özellikleri kendi özel ihtiyaçlarına ve oynadıkları oyuna göre ayarlamasına olanak tanıdı. Analog çubuklardan tetikleyicilere ve yeni işlev düğmelerine kadar her şeyi çeşitli şekillerde ayarlayabiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.