Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nihayet: PS5’e Discord Sesli Sohbet Geliyor!

Discord sesli sohbet özelliği nihayet PlayStation 5'e gelecek.

Görünüşe göre Sony, Discord sesli sohbeti yakın gelecekte PS5 konsollarıyla tamamen entegre etmeyi planlıyor. Özellikle, oyuncular olarak bilgisayar başındayken artık hepimiz Discord kullanır olduk. PC platformunda bizim vazgeçilmezimiz olan uygulama, PlayStation platformunda önemli bir eksiklikti.

PlayStation kullanıcıları, diğer platformlardaki arkadaşlarla sohbet etmek için VoIP (IP Üzerinden Ses) hizmetlerinden yararlanamıyordu. Bununla birlikte, GitHub‘da yayınlanan yeni bir sızıntı, PlayStation 5’in sesli sohbet işlevine açıkça atıfta bulunan çeşitli dosyaları ortaya çıkardığından, bu durum yakında değişecek ve yeni nesil oyun konsolu yakında Discord’dan konuşmayı destekleyecek.

PS5 Sahipleri Artık Discord’a Bağlanabilecek

PS5'e Discord Sesli Sohbet Geliyor!

Ortaya çıkarılan veriler arasında “Artık konsolunuzda bir aramaya katılmaya hazırsınız. Kulaklığınızı ve kumandanızı alın! PS5 kullanıcıları için yeni özelliklerimiz artık mevcut. Sesli sohbette oyun oynarken Discord arkadaşlarınızla takılın.” ifadeleri ortaya çıktı. Sızıntı, PlayStation 5’teki sesli sohbet özelliklerinden de bahseden çeşitli görüntülerle de doğrulandı.

Bu, PS5 sahipleri için kesinlikle hoş bir haber olsa da, PS4 sahipleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Bir görüntüde “PlayStation 5’te sesli sohbete katılın” metni görüntülenirken PS4’te yalnızca “Oynadığınız oyunu görüntüleyin” ifadesini görüyoruz. Özetle, eski nesil konsol oyunları Discord’da konuşma özelliğinden faydalanamayacak.

PlayStation ve Discord sesli sohbet entegrasyonuna dair daha fazla kanıt, Ekim 2022’de bir kullanıcının bu özellikle ilgili mesajlar aldığını iddia etmesiyle ortaya çıkmıştı. Ekim ayında paylaşılan görüntüler ile bugün paylaşılan görüntülerin de uyumlu ve birbirini doğrular nitelikte olduğunun altını çizelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.