PlayStation 5 Sürpriz Bir Yazılım Güncellemesi Aldı

Sony, konsolu olabilecek en iyi hale getirmeye devam eden yeni ve beklenmedik bir PS5 ürün yazılımı güncellemesi yayınladı.

PlayStation 5 veya diğer konsolların yeni bir sistem güncellemesi alması demek, birçok sorunun çözülmesinin yanı sıra performansının da artması demek. Sony, oyuncuların şimdi indirebileceği sürpriz bir PS5 yazılım güncellemesini beklenmedik bir şekilde yayınladı.

PlayStation 5, bir yıldan fazla bir süredir resmi olarak piyasada ve bu süre zarfında konsol biraz değişti. Kontrol Merkezi’ndeki mevcut seçenekler, PlayStation Store’daki güncellemeler ve belki de en önemlisi, PS5’in dahili depolamasını M.2 sürücüler aracılığıyla genişletme yeteneği gibi çeşitli alanlarda iyileştirmeler yapıldı.

PlayStation 5 Sürüm: 21.02-04.50.00 Güncellemesi

PlayStation 5

Sahne arkası iyileştirme kategorisine giren yeni bir PlayStation 5 ürün yazılımı güncellemesi aniden yayınlandı. PS5’in resmi donanım destek sayfasında Sony, Sürüm: 21.02-04.50.00 güncellemesinin ayrıntılarını açıkladı ve basitçe “Bu sistem yazılımı güncellemesi sistem performansını iyileştiriyor” yazdı.

PlayStation 5 ayarlarına gidip orada bir Sistem Yazılımı Güncellemesi gerçekleştirerek veya dosyayı bir USB sürücüsüne indirip konsola manuel olarak yükleyerek güncelleme dosyasını indirip kurabilirsiniz. Bu, yalnızca sistem performansını iyileştiren üçüncü düz PS5 yazılım güncellemesini yapacak, başka bir değişiklik olmayacak.

PlayStation 5

Yeni özellikler sunan en son PS5 güncellemesi, sistemi Sürüm: 21.02-04‘e getiren devasa eylül güncellemesiydi. Bu güncelleme, M.2 SSD’lerin PS5 ile uyumluluğunu sağladı ancak tek yenilik bu değildi. Yeni başlayanlar için, kullanıcılar artık doğrudan TV’lerinin hoparlörleri aracılığıyla PlayStation Pulse kulaklığında bulunana benzer bir 3D ses deneyiminin keyfini çıkarabilecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol