PlayStation 5 İçin M2 SSD Desteği Güncellemesi Yayınlandı

Bugün, PlayStation konsolu için en son ve ikinci büyük sistem güncellemesi yayınlandı. Güncelleme, önemli yeni özellikler sunacak.

Bugün, 15 Eylül’de PlayStation 5 kullanıcıları ikinci büyük üretici yazılımı güncellemesini indirmeye açıldı. Güncelleme, televizyonlardaki yerleşik hoparlörler için üç boyutlu ses ve M2 SSD’ler için merakla beklenen destek de dahil olmak üzere konsola yeni ana özellikler getirecek. Ayrıca PS Remote Play mobil uygulaması ise kullanıcıların oyunları yalnızca Wi-Fi üzerinden değil, aynı zamanda mobil veri üzerinden oynatmasına olanak tanıyacak.

Bunun yanı sıra 23 Eylül Perşembe günü, PlayStation 5 kullanıcılarının ekranlarını mobil cihazlarla paylaşmalarını sağlayacak bir PlayStation App güncellemesi olacak. PlayStation 4 unutulmadı ve güncelleme, diğer şeylerin yanı sıra, eski konsoldaki oyuncu profilinden PlayStation 5’teki kupaları görüntüleme yeteneğini tanıtacak.

PlayStation 5 İçin M2 SSD Desteği

PlayStation 5; 21.02-04.00.00 Güncellemesi

  • Özelleştirilebilir kontrol merkezi. Menü öğelerini düzenleme ve gizleme yeteneği;
  • Doğrudan kontrol merkezinden mesajlara ve sohbete erişimi olan Oyun Merkezi. Tam ekran modunda oyuncular arkadaşlarının durumunu görebilecek ve davetleri yönetebilecek;
  • Oyun kitaplığı ve ana ekran, aynı başlığın yüklü PS4 ve PS5 sürümleri arasında ayrım yapacak;
  • Ekran okuma işlevi, okuma pasajlarını duraklatma, devam ettirme ve tekrar etme özelliği ile geliştirilecek.
  • PlayStation Now, yayınlanan oyunların (1080p veya 720p) çözünürlüğünü değiştirme seçeneğine sahip olacak ve bir bağlantı tanılama aracı mevcut olacak;
  • Yeni bir oyuncu ayrımı türü: Liderlik Tablosu;
  • Oyun içi bir rekor kırdığımızda bir durumu otomatik olarak kaydetme ve bu videoları kontrol merkezinden kolayca paylaşma yeteneği;
  • Kontrol merkezinden beş adede kadar oyun içi ödülü hızlı bir şekilde görüntülemek için kupa takibi.
  • Eylül güncellemesi, yerleşik iki kanallı TV hoparlörlerinde surround ses için 3D Sesi etkinleştirecek. Oda akustiğini ölçmek için DualSense denetleyicisine yerleşik mikrofon kullanılacak. Pulse 3D kulaklığın sahipleri, kontrol merkezinden ekolayzere erişebilecek.

Nihayet M2 SSD Desteği Eklendi

Güncelleme, kullanıcıların PS5 ve PS4’ten oyun indirebilecekleri, kopyalayabilecekleri ve çalıştırabilecekleri yüksek hızlı M2 SSD’ler için destek sunacak. Sony, ortamın belirli kriterleri karşılaması ve yeterli soğutmaya sahip olması gerektiğini not etti.

PlayStation 5 güncellemesi, 15 Eylül’de bugün, tüm kullanıcılar için aynı anda kullanıma sunuldu. Güncelleme 914 MB‘ın üzerinde bir ağırlığa sahip ve 21.02-04.00.00 numaralı güncelleme olarak isimlendirildi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol