PlayStation 5 Son Güncellemesi Performans Artışı Sağlıyor

Sony’nin PlayStation 5 son güncellemesi performans artışı sağlıyor. İşte yapılan testlerin sonuçları.

Geçtiğimiz haftalarda Sony, yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme PlayStation 5 için uzun süredir beklenen harici SSD desteği ile birlikte televizyonlar için 3D ses ve bazı önemli kişiselleştirme özellikleri getiriyordu. Daha pek çok yenilik sunan bu güncellemenin önemli bir şey daha getirdiği ortaya çıktı.

PlayStation 5 Son Güncellemesi Performans Arttırıyor

Yapılan testler gösteriyor ki PlayStation 5 son güncellemesi performans arttırıyor. Bu testlerde Devil May Cry 5 ve Control oyunlarında yüzde 2 ile yüzde 3 oranında performans artışına ek olarak yaklaşık 1 – 2 FPS yükseltimi de gösteriyor.

playstation 5 güncellemesi

PlayStation 5 son güncellemesi performans artımı çok yüksek olmasa da yine de önemli bir oran olarak söyleyebiliriz. Testleri gerçekleştiren ekip olan Digital Foundry bu durumu yeni model ile eski model arasındaki farkları incelemek adına yapıldığını belirtti.

Testlerin başında eski güncellemenin yüklü olduğu PlayStation 5 daha yüksek performans sunarken, sonrasında ise güncellemenin yüklü olduğu PlayStation 5’in oyunlarda daha yüksek performans gösterdiği gözlendi. Testlerde sessiz bir şekilde satışa çıkan PlayStation 5’in yeni sürümünde de yapılmış ancak bir fark gözlenememiş.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol