Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

PlayStation 5 Satışları 40 Milyona Ulaştı

Sony, PlayStation 5'in dünya genelinde 40 milyon satışa rakamına ulaştığını duyurdu.

İlk kez 2020 yılının kasım ayında piyasaya sürülen PlayStation 5, Sony’nin konsol ailesini yeni bir jenerasyona taşımıştı. İlk dönemler, çip krizi ve tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle stok problemi yaşayan konsol, son bir yıldır dünyanın pek çok yerinde stabil olarak satılıyor. Japon teknoloji devi, nisan ayındaki açıklamasında 38 milyon PS5 sattığını duyurmuştu.

Yaklaşık üç ay sonra yeni bir dönüm noktasına daha ulaşan konsol, 40 milyon satış rakamını geride bıraktı. Bu özel kilometre taşına ilişkin bir yazı kaleme alan Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, “PlayStation hayranlarının desteğiyle lansmanından bu yana oyunculara satılan 40 milyon PS5 konsoluyla bir dönüm noktasına ulaştık. Oyuncular topluluğumuza çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız bu imkansız bir görev olurdu” dedi.

PlayStation 5, Stok Problemini Geride Bıraktı

playstation 5 satış

Kasım 2020’de PlayStation 5‘i piyasaya sürdüklerinde dünyanın daha garip ve farklı bir yer olduğuna vurgu yapan Ryan, “COVID’in benzeri görülmemiş zorluklarına rağmen ekiplerimiz ve ortaklarımız, PS5’i zamanında teslim etmek için özenle çalıştı. Pandemi nedeniyle karşıdan esen rüzgarlarla yüzleşmeye devam ettik ve talebe ayak uyduracak envantere sahip olabilmemiz için tedarik zincirlerinin normalleşmesi aylar sürdü. Fakat şimdi PS5 arzı iyi durumda ve talebin sonunda karşılandığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sony ayrıca PS5 kullanıcılarının en sevdikleri oyunlar hakkında bir anket yaptığını belirtti. Sonuçlara göre listede Astro’s Playroom, Demon’s Souls, The Last of Us Part 1, Elden Ring, FIFA 23 ve God of War Ragnarök gibi yapımlar yer alıyor. PlayStation 5’in Türkiye’de tavsiye edilen resmi fiyatı 13 bin 199 TL olsa da, konsol çeşitli e-ticaret sitelerinde 20 bin ila 25 bin TL arası fiyatlardan alıcı buluyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.