PlayStation 4 Dünya Çapında 91.6 Birim Sattı!

Sony 2018 yılında yaklaşık 92 milyon adet PS4 sattı.

7 Eylül 2018’de sadece PlayStation 4 platformuna çıkış yapan Spider-Man zamanla milyonlara ulaşmayı başardı.

PlayStation 4 platformu için özel olarak geliştirilen ve aylardır oyuncular tarafından oynanan Spider-Man aksiyon ve macera yüklü içerikler ile karşımıza çıkmıştı. Insomniac Games imzası ile geliştirilen yapım PlayStation 4 oyuncularına Sony tarafından sunulmuştu. Başarılı satış rakamlarına imza atan yapım bugün satışları ile haberlerde kendine yer buldu.

Altchar’ın yapmış olduğu habere göre oyun PlayStation 4 platformuna çıkış yapmasından 31 Aralık’a kadar toplamda 9 milyondan fazla kopya satışı gerçekleştirmiş. 2018 yılında 91.6 milyon adet PlayStation 4 satan Sony oldukça memnun gözüküyor. Sony oyuncuların Spider-Man’e olan ilgisinden dolayı da kullanıcılarına teşekkürlerini dile getirdi. Sadece tatil döneminde 5.6 milyon adet kopya satışı gerçekleştiren oyun bekleneni de vermiş oldu. Yayınlanmadan önce mekanikleri ve oynanış yapısı ile sık sık gündeme gelen başarılı yapım, 2018 yılını oldukça kârlı bir şekilde geride bıraktı.

Konuyla ilgili Sony Başkanı ve CEO’su John Kodera, ‘ Bu dönüm noktasına ulaşmamıza yardımcı olan dünyadaki tutkulu topluluğumuza ve ortaklarımıza en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu yılda PS4’te mümkün olan ve merakla beklenen bir oyun serisinin yanı sıra hayranlarımıza daha gelişmiş deneyimler sunmaya çalışacağız’ diyor.

2018 yılında Spider-Man 9 milyon kopya satışını geride bırakırken, PlayStation 4 yaklaşık 92 milyon satmayı başardı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol