PlayStation 4, Dünya Çapında 100 Milyon Adet Sattı!

PlayStation 4 günümüze kadar 100 milyon adet sattı.

Dünyanın dört bir yanında kullanıcılara sahip olan PlayStation 4 güncel satış rakamları ile yine oyuncuların dikkatini çekti. Sony’nin başarılı oyun konsolu dünya genelinde 100 milyon adet satmayı başarmış.

Günümüzde oyunları gerçekçi ve yüksek fps ile oynama fırsatı veren PlayStation 4 deli gibi satmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda 90 milyon adet sattığını duyuran ünlü oyun konsolu son gelen bilgiler ile bu sayının üzerine 10 milyon daha eklemiş. Özellikle Japonya gibi ülkelerde yüksek satış rakamlarına imza atan Sony, 2020 yılında PlayStation 5’i de piyasaya sürerek daha fazla satış yapmayı planlıyor.

Bugün GamingBolt’un haberi ile edindiğimiz bilgilere göre PlayStation 4’ün güncel satış rakamları 100 milyonu aşmış. Oyunculara nefes kesen HDR görsellere sahip olan PS4 canlı ve parlak görüntüsü ile oyunculara gerçekçi bir renklendirme sunuyormuş. Habere göre 2019 Haziran mali yıl raporuna göre PS4 toplamda 100 milyon satmış. Buna ek olarak  Sony oyun gelirlerinde de yıllık yüzde 3.1 düşüş yaşamış. Ünlü firma 457.5 milyar dolar gelire sahip olmuş.

Rapor ilerleyen günlerde daha detaylı olarak yayınlanacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol