Paradox Interactive’in Yeni Oyun Motoru Modlama Araçları İçerecek

Imperator: Rome ve diğer Paradox oyunlarında modlama yapmak daha kolay olacak.

Paradox Interactive’den John Wordsworth Venturebeat ile bir röportaj gerçekleştirdi ve başta Imperator: Rome olmak üzere tüm diğer Paradox Interactive oyunlarının bundan böyle yeni oyun motoruyla çalışacağını duyurdu. Clausewitz-Jomini motoru olarak adlandırılan bu çifte motor temelinde iki grafik motorunu bir araya getiriyor.

Wordsworth yeni teknolojilerini şu sözlerle tanımlıyor:

Clausewitz oyun yapımında kullanabileceğiniz çeşitli kodlarla oluşturuldu. Teorik olarak bununla bir şehir simülasyonu, bir strateji oyunu ya da bir FPS oyunu yapabilirsiniz. Bunun için size her aracı vermiyor fakat teorik olarak yapma şansınız var.

Jomini ise özellikle tepeden bakışlı, harita tabanlı oyunlar için tasarlandı. Bu sayede daha büyük, daha iyi ve daha hızlı oyunlar yapabileceğiz.’

İyi haber şu ki, Paradox Interactive’in yeni oyun motoru mod yapımcılarının da işini kolaylaştıracak. Daha önceki Paradox oyunları için modlama araçları bulunmuyordu ve bu durum artık değişiyor. Ekibe iki araç mühendisi alınırken, iki mühendis daha yetiştiriliyor. Bundan böyle Paradox Interactive oyunları için modlama araçları da bulunacak.

Ayrıca yeni Paradox Interactive oyun motoru yeni grafik renderlama sistemiyle modern DirectX 11 özelliklerinin de avantajlarından faydalanacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>