Paladins: Champions of the Realm

MMOFPS
Takip Et
8.7

Çok iyi

7.9

Kullanıcı

Paladins Yapımcısı Overwatch’un Son Karakterini Hedef Aldı

Bir kez daha Paladins - Overwatch tartışması yaşanıyor.

Popüler online shooter oyunu Paladins’i yapan Hi-Rez stüdyolarının başındaki isim Stew Chisam, bu sefer Blizzard’ın rakip oyunu Overwatch’u hedef aldı. Owerwatch’a eklenen son hero Brigitte Lindohlm karakteri, Paladins’teki Ash karakterine oldukça benziyordu.

Stew Chisam, yeni Overwatch herosu Lindohlm hakkında bir Tweet atarken, esprili bir yazı paylaştı ve iki karakter arasındaki benzerliğe dikkat çekti. Oyuncular da Chisam’a destek verirken, açıkça bakıldığında Ash ile Brigitte arasındaki benzerlik zaten göze çarpıyor.

Aslına bakarsanız bu Hi-Rez stüdyolarının Overwatch hakkındaki ilk paylaşımı değil. Daha önce de Eylül 2016 tarihinde Hi-Rez’den Todd Harris bir açıklama yapmıştı ve Paladins’e yöneltilen ‘klon’ eleştirilerine yanıt vermişti. Todd Harris, Overwatch’un iyi bir oyun olduğunu fakat bütün oyunların geçmişteki oyunlardan ilham aldığını, bunun hem Hi-Rez, hem de diğer bütün stüdyolar için geçerli olduğunu ifade etmişti. Harris, hero odaklı shooter oyunlarını başlatanın Team Fortress 2 olduğunu dile getirmişti.

Bilindiği gibi Paladins bugüne kadar hep ‘Overwatch klonu’ bir oyun olarak tanınıyordu. Şimdi ise Overwatch’un bir Paladins herosunu çok benzer şekilde kendi oyununa aktarması tartışma yarattı. Siz ne düşünüyorsunuz?

2 Yorum

  1. ikiside birbirinden bişeyler çaldı

    Yanıtla
    • Dota neyi çaldı acaba?

      Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>