Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Heyecanla Beklenen Dev Oyun Fuarı İptal Edildi!

Oyun sektörünün en büyük markalarından Blizzard Entertainment, bu seneki BlizzCon etkinliğini iptal ettiğini duyurdu.

Her yıl Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen bir video oyun fuarı olan BlizzCon, 2020 yılında pandemi nedeniyle durdurulmuştu. Geçtiğimiz sene fiziksel bir etkinlik olarak geri dönen etkinlik, ne yazık ki tekrardan iptal edildi. Firmanın konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Blizzard olarak geçtiğimiz yıl yaptığımız dikkatli değerlendirmelerin ardından BlizzCon’u 2024’te düzenlememe kararı aldık. BlizzCon hepimiz için çok özel bir etkinlik olmaya devam ettiği ve birçoğunuzun dört gözle beklediğini bildiğimiz için bu karar kolay alınmadı. Bu yıla farklı yaklaşıyor olsak da ve geçmişte farklı etkinlik formatlarını araştırmış olsak da, BlizzCon’u gelecek yıllarda geri getirmek için her zamanki kadar heyecanlı olduğumuzdan emin olabilirsiniz”

Oyun Fuarı BlizzCon Bu Sene Düzenlenmeyecek

blizzcon 2024 oyun fuarı

Blizzard her ne kadar kendi oyun fuarını iptal etmiş olsa da, Gamescom gibi diğer büyük etkinlikler için bazı heyecan verici planları olduğunu belirtti. World of Warcraft: The War Within ve Diablo 4’ün ilk genişleme paketi Vessel Of Hatred lansmanları için hazırladıklarını söyleyen şirket, 2024 yılı boyunca Warcraft’taki oyun içi kutlamalara ek olarak Warcraft’ın 30. yıldönümünü anmak için çok sayıda küresel ve yüz yüze etkinlik planlıyor.

Geçtiğimiz yıl fiziksel katılımla gerçekleştirilen BlizzCon, 2021 ve 2022’de çevrimiçi bir etkinlik olarak düzenlenmişti. Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından 69 milyar dolara satın alınan Activision Blizzard, etkinliği iptal etme kararını kendilerinin aldığını belirterek, “Bu, yeni ana şirketimiz tarafından dikte edilen bir karar değil. Geçmişte farklı etkinlik formatlarını araştırdık. BlizzCon’u ilk kez atlamıyoruz. Her ne kadar 2024’te paylaşacak harika şeylerimiz olsa da, zamanlama yıl sonunda tek bir etkinlik için uygun değil” açıklamasında bulundu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.