Popüler Oyun Forumu ResetEra, 4.5 Milyon Dolara Satın Alındı

Popüler oyun forumu ResetEra, MOBA Network tarafından 4.55 milyon dolara satın alındı.

Oyun aleminin en popüler forumlarından biri olan ResetEra, Dotafire.com, Smitefire.com ve Leaguespy.net gibi hayran web sitelerinin sahibi MOBA Network tarafından 4.55 milyon dolara satın alındı.

İrili ufaklı pek çok oyundan önemli sızıntılar duyduğumuz oyun forumu, 55 binden fazla üyeden oluşan kullanıcı tabanı ile bundan sonra MOBA Network çatısı altında faaliyet gösterecek. VGC’nin haberine göre şirket, 3.55 milyon doları hemen, geri kalan 1 milyon doları ise 31 Aralık 2021 tarihine kadar ödeyecek.

Popüler Oyun Forumu, MOBA Network’ün Oldu

oyun forumu resetera satıldı

MOBA Network CEO’su Björn Mannerqvist, “Dünyanın en büyük oyun forumu ve topluluk markalarından biri olan ResetEra.com’u sayısı giderek artan markalarımızdan biri yapmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyoruz” dedi.

Forumun eski genel müdürü Cerium, dikkate değer birkaç potansiyel alıcı arasından en uygun firmanın MOBA Network olduğunu söyledi. NeoGaf’ın çöküşünün ardından 2017’de hayata geçirilen ResetEra‘da pek bir şey değişmeyeceğine dair kullanıcılara güvence veren Cerium, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu, ResetEra’da neyi değiştirecek? Esasen fazla bir şeyi değil! Sadece ışıkları açık tutan başka biri olacak. Kurallarda veya personelde herhangi bir zorunlu değişiklik yapılmayacak. Üyelerin gönderi gönderme şeklini değiştirmeleri gerekmeyecek. B-Dubs genel müdür olarak kalmayı kabul etti. Personelin talebi üzerine ve yeni sahiplerin izniyle, yardımcı olabileceğime inanmaları durumunda danışmanlık hizmeti vermeye devam edeceğim”

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol