Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch 2 Hakkında Yeni Ayrıntılar Açıklandı

Blizzard, uzun zamandır beklenen Overwatch 2 hakkında yeni ayrıntılar açıkladı. Devam oyunu, free-to-play olarak 4 Ekim'de piyasaya sürülecek.

Blizzard, Overwatch 2 çıkış tarihine az bir süre kala heyecanla beklenen devam oyunundan yeni ayrıntılar paylaştı. Şirket, tüm Overwatch oyuncularının eski karakterlere erişebileceklerini, yeni oyuncuların ise bu kahramanların kilidini açmak için biraz ter dökmesi gereceğini açıkladı.

Yeni oyuncular, sınırlı sayıda oyun moduna, kahramanlara ve diğer bazı kısıtlamalarla Overwatch 2‘ye başlayacaklar. Bu oyuncuların, rekabetçi modun kilidini açmak için 50 hızlı oyun maçı kazanması ve Overwatch 1’in mevcut 32 kahramanının tümünün kilidini açmak için yaklaşık 100 maçı tamamlaması gerekecek. Bu arada oyun içi sohbet ve diğer özellikler de oyun erişime sunulduğunda hızlı bir şekilde etkinleştirilecek.

Overwatch 2 Free to Play Olarak 4 Ekim’de Geliyor

overwatch 2 free to play

Hızlı oyun maçları, genellikle yaklaşık 10 ila 15 dakika sürüyor. Bu da, Tracer, Genji ve geri kalan karakterlerin kilidini açmak yaklaşık 20 saat oynanması gerektiği anlamına geliyor. 2016 yılında piyasaya sürülen ilk oyun, AAA olarak sınıflandırıldığı için 60 dolarlık bir fiyata sahipti. Buna karşın Overwatch 2 oynaması ücretsiz olacak. Yepyeni bir battle pass sistemiyle gelen devam oyunu, herhangi bir ganimet kutusu içermeyecek.

Blizzard’ın açıkladığı diğer yeni özellikler arasında, oyuncuların sohbeti kullanmadan iletişim kurmasına yardımcı olacak yeni ping sistemi, saldırgan oyuncu davranışlarını tespit etmek için makine öğrenimli sesli transkripsiyonlar ve oyuncu hesapları için daha fazla güvenlik seçeneği bulunuyor. Overwatch 2’nin yayınlanmasıyla birlikte Overwatch tüm platformlardan kaldırılacak. Orijinal oyunu satıştan çeken Blizzard, bunun yerine kullanıcıları eski oyunu içeren ve yenisine daha kolay bir geçiş sağlayan 40 dolarlık Watchpoint Pack‘e yönlendiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.