Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

One Piece Odyssey’den Yeni Görseller Geldi

One Piece Odyssey ekran görüntüleri bizlere Persona 5'i anımsattı. Görsellerden iki yeni oyuna özgün karakteri de görme şansı yakaladık.

One Piece Odyssey bu yılın başlarında duyuruldu ve manga/anime serisinin hayranları her zaman oyunun içeriği konusunda bilinçli tahminlerde bulunabilirken, yeni ekran görüntüleri bize oyunun savaş sistemine harika bir bakış açısı kazandırdı. Oyunun savaş sistemi Persona 5’ten ilham almış ve bu kesinlikle kötü bir şey değil.

DualShockers tarafından tespit edilen ekran görüntülerinin tamamı One Piece Odyssey‘in Japonca web sitesinde yayınlandı. Luffy, Nami, Sanji, Zoro, Chopper, Usopp ve Franky dahil neredeyse tüm Hasır Şapkalı ekibi oyunda yer alacak. Robin’i ise daha da ilgi çekici ayrıntıların bulunduğu bir savaş ekran görüntüsünün kullanıcı ara yüzü kısmında görüyoruz.

One Piece Odyssey’in Savaş Mekanikleri

One Piece Odyssey
Oyunun savaş kısmı.

Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz gibi savaş sistemi kullanıcı ara yüzünün, yüzü ejderha benzeri bir canavara bakan ve Kung-Fu Dugong’un yakın kuzenlerine benzeyen Persona 5’e çarpıcı bir şekilde benzediğini görebilirsiniz. Sol alt köşede, kılıç, yumruk ve silah saldırılarının taş-kağıt-makas benzeri bir diyagramı ve Persona’nın çeşitli unsurlarını akla getiren bir yakınlık sistemi görüyoruz.

Ek olarak One Piece Odyssey ekran görüntüleri bir çift yeni, orijinal karakter de sergiledi. Solda, “korsanlardan nefret eden gizemli bir kız” olan Lim‘i görüyoruz. Luffy’ninkinden farklı olmayan bir şapkası var; bu yüzden karakterin Hasır Şapkalar’a katılacağını varsayıyoruz. Sağda, serseri olarak tanımlanan Adio‘yu görüyoruz. Bu noktada sadece mürettebatın gizemli bir adada gemi kazası geçirmesiyle başladığını biliyoruz.

One Piece Odyssey’in Yeni Karakterleri

One Piece Odyssey
Oyunun iki yeni karakteri.

One Piece Odyssey, Shonen Jump serisinin ana hikayesinden elbette ayrı olsa da; oyunun hikayesi, serinin yaratıcı Eiichiro Oda tarafından yazıldı. Odyssey’nin şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak bu oyunun sadece Japonya’ya değil, Batı’ya da geleceğini biliyoruz. RPG geldiğinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’de mevcut olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.