Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Olaylı Yapım ‘Abandoned’ Adeta Terk Edildi

Hayatta kalma korku oyunu 'Abandoned' ile ilgili geliştirme sürecinin tamamen durduğu bildirildi.

Abandoned‘ın baş geliştiricisine yakın kaynaklar, PlayStation 5 özel oyununun geliştirme sürecinin tamamen durduğunu iddia etti ancak Blue Box Games tüm bu iddialara rağmen “oyun geliştirme aşamasında” diyerek iddiaları yayınlar nitelikte kısa bir açıklama yaptı.

GameSpot’tan gelen yeni bir rapora göre, projenin baş geliştiricisi Hasan Kahraman’a yakın birkaç kişi, siteye aktif olarak üzerinde çalışılan bir oyun olmadığını söyledi. Sosyal medyadaki hayranlara hayatta kalma-korku oyununun ilerlediğine dair güven vermesine rağmen, Kahraman’ın Abandoned‘ın beklemeye alındığını ve gelişimini önce oynanabilir bir oyun ile finanse etmesi gerektiğini kabul ettiği bildirildi.

Abandoned Geliştirme Sürecinde Neler Yaşandı?

Abandoned
Abandoned’ın baş yapımcısı Hasan Kahraman hakkında ciddi iddialar mevcut.

Kaynaklar ayrıca siteye, oyunun yaratıcı yönünün birkaç kez değiştiğini, bir tarikatla ormanda mahsur kalan bir kurtulan hakkında bir hayatta kalma-korku oyunu olarak başlayıp, yaygın bir süper akıllı YZ hakkında bir oyuna ve en son olarak, vampirler hakkında bir oyuna dönüştüğünü söyledi. Son olarak ise tüm bunlar bir kenara atılarak oyun tekrardan orijinal konseptine geri dönmüş.

Uzun raporda ayrıca, üyelerin Hasan Kahraman’ı “ikiyüzlü ve ruh hali değişimlerine eğilimli” olarak tanımladıkları ve ilerleme güncellemeleri istediklerinde veya onun dürüstlüğünü sorguladıkları zaman grup üyeleriyle genellikle “ateşli tartışmalara” girdiği özel bir sohbet grubundan da bahsedildi. Anlaşılan Hasan Kahraman Abandoned iptal edildi iddialarını yalanlamak istese de oyunun büyük bir sıkıntı içerisinde olduğu bir gerçek.

Baş geliştirici ayrıca oyundaki varlıkları paylaşacak, grup etkilenmeyecek ve muhtemelen onları sızdıracaktı ve ardından Kahraman onların sadakatini test ettiğini ve varlıkların Abandoned’dan bile olmadığını söyleyecekti. Kaynaklar ayrıca Gamespot’a oyunun üzerinde gerçekten çalışıldığına dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi ancak PCGamer’a yeni bir e-posta gönderen Blue Box Studios, oyunun iptal edilmediğini söyledi.

Yılan hikayesine dönen bu işin sonu nereye varacak merakla bekliyoruz. Sizce Abandoned’a ne oldu? Bu oyun çıkış yapmayı başaracak mı? Yorumlar kısmında fikirlerinizi bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.