Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Abandoned Geliştiricisi İptal Söylentilerine Yanıt Verdi

Korku hayatta kalma oyunu Abandoned'ı iptal edebileceğini iddia eden söylentilerle karşılaşan Blue Box, iddiaları reddetti.

Blue Box’ın geliştirdiği Abandoned ilk duyurusundan bu yana birçok söylentiye konu oldu. Aylarca süren sessizliğin ardından, oyunun stüdyo tarafından iptal edilebileceği söylendi. Geliştirici ekip, oyunun durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Blue Box Game Studios, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen hayatta kalma korku oyununu duyurdu. Başlangıçta PS5’e özel olarak kurulmuş olmasına rağmen, stüdyo daha sonra bir PC sürümünün de geliştirilmekte olduğunu doğruladı ancak yanlış iletişim ve iletişim eksikliğinin ardından, hayranlar oyundan ne bekleyecekleri konusunda hüsrana uğradı ve kafası karıştı. Hatta son zamanlarda Abandoned iptal mi oldu iddiaları ortaya çıkmıştı.

Abandoned Hala Geliştirilme Aşamasında

Abandoned

Oyunun iptal edildiğine dair etraftaki söylentilere yanıt olarak, Blue Box bunun yanlış olduğunu ve Abandoned’ın hala geliştirme aşamasında olduğunu belirtti. Stüdyo, şu anda oyunun PS5 Realtime Experience uygulaması ve çevrimiçi kanallar aracılığıyla oyunun ortaya çıkması üzerinde çalıştığını iddia etti. Açıklamada ayrıca, Prologue lansmanının geliştirme zorlukları nedeniyle ertelendiği belirtildi.

Yıllardır söylentileri dolanan Abandoned, ilk olarak 2021’in 4. çeyreği için duyuruldu ve hayranlarda çok fazla heyecan yaratmayı başardı ancak duyuruyu takip eden aylar Blue Box için birçok sorun yarattı. Ağustos 2021’de şirket, karışık eleştirilerle karşılanan PS5 Realtime Experience uygulamasını yayınladı. Daha sonra, Blue Box oyunun durumu hakkında sessiz kaldı. Bugün ise oyunun iptal edilmediğine dair bir güvence almış olduk.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.