Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nvidia RTX 4090 İçin En Az 850 Watt PSU Gerek!

Açıkçası çok da sürpriz olmayan bir şekilde, Nvidia RTX 4090'ın tam bir PSU canavarı olacağı ortaya çıktı.

Bütçeniz varsa, çok yakında Nvidia RTX 4090‘ı kasanıza takabileceksiniz, RTX 4000 amiral gemisinin piyasaya çıkış tarihi çok yaklaştı ancak herhangi bir sipariş vermeden önce güç kaynağınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. GeForce ekran kartı için 850 Watt’lık bir PSU önerilirken, donanımınızda çalışan diğer donanımları da beslemek için daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Nvidia RTX 4090‘ın resmi olarak ortaya çıkmasından çok önce, ekran kartını watt için doyumsuz olarak gösteren neredeyse sayısız sızıntıyla, güce aç bir ekran kartı olacağını biliyorduk. Neyse ki durum tam olarak böyle değil ancak en güçlü RTX 4000 modelini paranın satın alabileceği en iyi güç kaynağıyla eşleştirmek hala bir zorunluluk olacak çünkü minimum önerilen PSU değeri bile 850 Watt.

Nvidia RTX 4090 Tam Bir PSU Canavarı Olacak

Nvidia RTX 4090

Nvidia’nın resmi ürün sayfasına bakıldığında, RTX 4090’ın Founders Edition sürümleri 850 Watt güç kaynağı ile gayet iyi çalışacak ancak Harukaze5719 tarafından vurgulandığı gibi Asus, MSI ve diğer yönetim kurulu ortakları tarafından yapılan bazı modellere bakıldığında, önerilen PSU modelleri donanımınızı 1.000 Watt seviyesinde üç haneli sayılara zorlayabilecek.

Bu daha fazla güç çekişinin ardındaki neden, pazar sonrası soğutma çözümleri, fabrika hız aşırtma ve RGB LED’ler dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı. Buna rağmen, şu anda piyasadaki en iyi grafik kartı olan RTX 3090 Ti‘a kıyasla bile bu çok önemli bir artış.

Nvidia RTX 4090 çalıştırmanın maliyeti (gerçek fiyatı bir yana) tüylerinizi diken diken ediyorsa, RTX 4080’i beklemek doğru karar olabilir. Alternatif olarak, AMD RDNA 3 ekran kartları çok daha az güç tüketirken, Nvidia’nın Lovelace teklifleriyle karşılaştırılabilir bir performans sunup sunamayacağını ise zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.