Nvidia RTX 3050 İki Yeni Versiyonunu Piyasaya Sürülebilir

Nvidia, muhtemelen iki farklı çeşitte gelen RTX 3050 de dahil olmak üzere önümüzdeki yıl çok sayıda ekran kartı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Son zamanlarda Nvidia hakkında çok fazla sızıntı ve yorum yapıldı, çoğunlukla şirket önümüzdeki yılın başlarında birsürü ürünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Mevcut pazardaki en güçlü kartlardan biri olan RTX 3090’ın Ti versiyonuyla birlikte şirket, 3050 gibi biraz daha giriş seviyesi ürünlere bakıyor.

Ünlü bir sızıntı uzmanının tweetinden alıntı yapan yakın tarihli bir rapora göre Nvidia, RTX 3050’yi hem 8 GB hem de 4 GB olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. İlk başta, sızıntı yapan kişi, hangi sürüm olursa olsun, bu grafik kartının GA107-300 silikonunda yapılacağından emin görünüyordu, ancak o zamandan beri ilk tweet’lerinin altına 8 GB’nin GA106 ile yapılacağını söyleyen bir paylaşımda bulundu.

Nvidia Gelecek Yıl Yeni Ekran Kartlarını Tanıtacak

Nvidia

Yeni RTX 3050’nin Ocak 2022’nin sonunda kullanıcıların beğenisine sunulmak için piyasaya sürülmesi bekleniyor. Rapor, 8 GB’lık versiyonunun 2.560 CUDA çekirdeğine ve 4 GB’ın 2.304 CUDA çekirdeğine sahip olacağı tahmin ediyor. Bu, daha fazla bellek kapasitesine sahip olan ilk kartın, ikisi arasında en güçlüsü olacağı düşünülürse mantıklı geliyor. Fakat her iki kartın da piyasadaki orta veya üst seviye ekran kartından daha iyi olmayabilir.

Görünüşe göre RTX 3050 sadece giriş seviyesi bir ekran kartı olması bekleniyor. Bu aynı zamanda, bu kartlar çıktıkça ve çıkarken, muhtemelen daha ucuz tarafta olacaklarını ve bu da pahalı bir model için bölgede olmayanlar için cazip olacağı gösterebilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol