Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nvidia GTX 1630 Ertelendi

Yeni nesil ekran kartı teknolojisine yönelik büyük baskıdan önce Nvidia, geç olacak gibi görünse de GTX serisine yeni bir ekleme yapacağını duyurmuştu.

Nvidia GTX 1630 için biraz daha beklememiz gerekecek. Teknoloji endüstrisinin bir ürünün piyasaya sürülmesini geciktirmesi oldukça yaygın bir uygulama. Örneğin Intel’in Arc serisi masaüstü ekran kartları da fazlasıyla ertelendi. Bugün ise Nvidia’nın giriş seviyesi yeni nesil ekran kartı da gecikecek.

Bu bilgi, Nvidia’nın aslında önceki nesil Turing mimarisine dayanan bir kart olan GTX 1630’un piyasaya sürülmesini geciktirdiğini belirterek kendi kaynaklarından alıntı yapan Videocardz‘ın yakın tarihli bir raporunda ortaya çıktı. Rapor, ekran kartı için yeni çıkış tarihinin “bir süre sonra belirlenecek” olduğunu belirtti. Görünüşe göre erteleme ekran kartı yüzünden değil, “gerekli bileşenlerin güvenliğini sağlama” sorunları yüzünden yaşandı.

Nvidia GTX 1630 Çıkış Tarihi

GTX 1630

Geçen ay Nvidia’nın, 2016’da çıkan 1050 Ti’nin yerini alacağı iddia edilen yeni bir GTX grafik kartı çıkarabileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladı. Sadece 75W TDP ve 4 GB GDDR6 ve 12 Gbps veri yolu ile Nvidia GTX 1630 açıkçası endüstrinin çok daha alt ucunu temsil edecek, ucuz bir ekran kartı peşinde olanlar için ilk tercih olacak.

Bunun üzerine, yakın zamanda Nvidia’nın RTX 40 serisini de ertelemiş olabileceği ortaya çıktı. Başlangıçta, RTX 4090’ın bu Ağustos’ta geleceği ve sonraki aylarda ek modellerle geleceği düşünülüyordu ancak Nvida’nın lansmanı bir ay geciktirmiş olması mümkün, bu nedenle yeni nesil ekran kartlarının da Eylül ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Nvidia GTX 1630 için ise bir çıkış tarihi açıklanmadı.

AMD’nin en erken Ekim ayına kadar RDNA 3’ü piyasaya sürebileceği göz önüne alındığında, bu teknoloji devlerinin her ikisi de bir kez daha endüstri üstünlüğü için savaşacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.