Nvidia GeForce Now LG Akıllı Televizyonlara Geliyor

Nvidia’nın bulut temelli oyun akış platformu GeForce Now yeni cihazlara gelmeye devam ediyor.

Bulut tabanlı oyun akış servisi Nvidia GeForce Now, rakipleri olan Google Stadia, Amazon Luna ve Xbox Cloud Gaming servislerinden daha çok kullanılıyor.

Servisi yeni cihazlara getirmeye devam eden Nvidia bu yılın başlarında açıkladığı desteği sunmaya hazırlanıyor. Bu destekle birlikte Nvidia GeForce Now LG akıllı televizyonlara gelmeye başlıyor.

Nvidia GeForce Now LG Akıllı

Nvidia GeForce Now LG Akıllı Televizyonlarda Kullanılabilecek

Ülkemizde Turkcell ortaklığı ile GeForce Now by Game+ olarak yerelleşen, Nvidia GeForce Now servisi şu anda en çok kullanılan bulut temelli oyun akış platformu. Daha fazla kullanıcıya hitap etmek için yeni cihazlara gelmeye devam eden Nvidia GeForce LG akıllı televizyonlarda da kullanılabilecek.

nvidia geforce now lg akilli televizyonlara geliyor 3

Konu hakkında LG tarafından yapılan açıklamada, GeForce Now servisinin bu hafta içerisinde 80 ülkede beta olarak sunulacağı belirtildi. LG’nin beta süreci şimdilik 2021 LG 4K OLED, QNED Mini LED ve NanoCell TV modelleri için başlatılacak. İlerleyen günlerde bu modellere yenilerinin eklenmesi bekleniyor. LG ayrıca 2022 yılına kadar televizyonlarına getirecekleri yeni güncellemelerle sistemlerini geliştireceklerini açıkladı.

Yukarıda yer alan LG modellerinden birisine sahip olan Türk kullanıcılar, LG Content Store üzerinden Nvidia GeForce Now uygulamasını indirebilecek. Servis şimdilik 1080p ve 60 FPS desteği ile oyunların oynanmasını sağlıyor. Servisin ilerleyen günlerde bu modellerde 4K çözünürlük desteği de sunması bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol