NVIDIA GeForce GTX 1660Ti İçin İlk Benchmark Gözüktü

Yeni Nvidia ekran kartı benchmark sonuçlarında ortaya çıktı.

İlk Ashes of the Singularity benchmark testleri online ortama düşerken, NVIDIA GeForce GTX 1660Ti ortaya çıkmış oldu. Sonuçlara göre NVIDIA GeForce GTX 1660Ti yer alan PC sistemi, NVIDIA GeForce RTX2060’a göre 1200 puan daha fazla. Üstelik her iki kart da aslında benzer özelliklere sahip.

Tabii burada şuna dikkat çekmek lazım; Ashes of the Singularity oyunu ağırlıklı olarak işlemci yükü kullanan bir yapım. Dolayısıyla bu benchmark sonucu RTX2060 ile GTX1660Ti arasındaki gerçek performans farklarını ortaya koymakta yetersiz kalabilir. Yine de en azından NVIDIA GeForce GTX 1660Ti’nin gerçek olduğunu öğrendik. Bu ekran kartı muhtemelen önümüzdeki ay da resmi olarak duyurulacaktır.

Raporlara göre NVIDIA GeForce GTX 1660Ti’de TU116 GPU yer alırken, 1536 CUDA çekirdeği ile 6GB GDDR6 bellek bulunuyor. Bu ekran kartının orta sınıf müşterileri hedef almasını bekliyoruz. Turing mimarili ekran kartında RT çekirdekleri ise yer almayacak.

Dediğimiz gibi yakın bir tarihte NVIDIA GeForce GTX 1660Ti duyurulacaktır ve ardından da detaylı bir performans analizi yapabiliriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol