Nvidia DLSS’in Yeni Sürümü ve NIS Teknolojisi Yayınlandı

Nvidia, DLSS 2.3 güncellemesi ile birlikte yeni NIS teknolojisini yayınladı.

Nvidia DLSS 2.3 SDK’nın tüm geliştiricilere sunulduğunu duyurdu. Ayrıca, Görüntü Ölçekleme SDK’sı (NIS) artık açık kaynaklı ve herkes tarafından kullanılabilecek.

Nvidia’ya göre, 130’dan fazla oyun ve uygulama artık DLSS’yi destekliyor. Ayrıca, çok sayıda oyun (Cyberpunk 2077 ve Doom Eternal gibi), gölgelenmeyi azaltan ve geçici kararlılığı ve ayrıntıyı iyileştiren en son 2.3 sürümüne güncellendi.

Nvidia DLSS

Nvidia DLSS 2.3 ve NIS Neler Sunacak?

Söylendiği gibi, Görüntü Ölçekleme algoritması da açık kaynaklı bir SDK olarak herkes tarafından kullanılabilir olarak yayınlandı. NVIDIA Image Scaling (NIS), AMD’nin FSR‘si ile rekabet edecek. Eğer merak ediyorsanız, NIS’i Denetim Masanız veya GeForce Experience aracılığıyla zaten etkinleştirebilirsiniz.

Daha teknik konulara girersek, Game Ready Sürücüsünde NVIDIA Image Scaling; çekirdek düzeyinde, yani FSR gibi çalışacak. Şirket ayrıca Nvidia’nın oyun içi yerleşiminden ayarlanabilen oyun başına bir keskinleştirme ayarı da ekleyecek.

Son olarak, SDK bugün daha sonra tüm geliştiriciler için GitHub’da herkese açık olacak. NIS hakkında daha fazla bilgiyi burada da bulabilirsiniz.

Nvidia DLSS

NVIDIA GeForce 496.76 WHQL Sürücü Yayınlandı

NVIDIA, ekran kartları için Nvidia DLSS 2.3‘ü de içeren yepyeni bir sürücü yayınladı. Yeşil ekibe göre, NVIDIA GeForce 496.76 WHQL sürücüsü Battlefield 2042’de en iyi performansı sunacak. Ayrıca bu sürücü, uygulama kare hızlarını artırmak ve oyunlarda ve uygulamalarda görüntülerin keskinlik, ayrıntı veya netlik seviyesini artırmak için Görüntü Ölçekleme kontrolü ekleyecek.

Ayrıca, bu yeni sürücü bir dizi oyun hatasını ve sorununu düzeltecek. Örneğin, Detroit: Become Human’daki bazı rastgele donma sorunlarını düzeltecek ve Call of Duty: Black Ops Cold War’daki bazı rastgele çökmeleri de önleyecek.

Ne yazık ki bu sürücü, Marvel’s Guardians of the Galaksinin Maxwell ekran kartlarındaki performans sorunlarını çözmeyecek. NVIDIA, sürüm notlarında bununla ilgili herhangi bir düzeltmeden bahsetmedi, bu nedenle oyunun Maxwell ekran kartlarında hala düşük performans gösterdiğini güvenle söyleyebiliriz. Bu nedenle, daha eski bir sürüme geçmenizi öneririz.

Bu yeni sürücüyü buradan indirebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol