Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

NVIDIA’dan Herkese 3 Ay Game Pass Hediye! Peki, Türkiye?

NVIDIA, 4 Haziran'da dünya çapındaki kullanıcılarına üç aylık Game Pass aboneliği hediye edecek. Peki, açıklanan listede Türkiye de yer alıyor mu?

Ekran kartı sektörünün en büyük markalarından biri olan NVIDIA, 4 Haziran’da dünya çapındaki tüm kullanıcılarına 3 ay Game Pass aboneliği hediye edeceğini açıkladı. Call of Duty Black Ops 6‘nın abonelik servisine ekleneceğini duyurulmasının ardından yaşanan bu gelişme, oyuncuları epey sevindirdi. Ne var ki, ülkemizdeki NVIDIA kullanıcılarının hevesleri kursaklarında kaldı.

3 ay ücretsiz Game Pass kampanyasından yararlanabilecek ülkelerin bir listesini paylaşan şirket, Türkiye‘ye yer vermedi. Ülkemiz maalesef katılımcılar arasında yer almıyor. Mısır’dan tutun da Guatemala’ya kadar 100’e yakın ülkenin bulunduğu listede Türkiye’nin dışlanması, sosyal medyada büyük bir tepkiye yol açtı.

3 Ay Game Pass Hediyesi Türkiye’de Geçerli Değil

Açıklanan listenin sonunda parantez içerisinde “yasalarca yasaklanan yerlerde geçersizdir” ibaresi yazıyor. Bilindiği üzere yurt dışında bu tarz promosyon ve kampanyalar sıkça yapılırken, ne yazık ki ülkemizde fazla şahit olmuyoruz. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Türkiye’nin ücretsiz Game Pass aboneliğinden mahrum bırakılmasını dijital eşitsizlik ve ülkemizdeki oyuncuların küresel oyun topluluğundan dışlanması olarak yorumluyor.

nvidia 3 ay game pass

Belirtilen yasal sorunun tam olarak ne olduğu açıklanmadı, ancak NVIDIA’nın bulut oyun hizmeti GeForce Now‘ın Türkiye’deki sağlayıcısının Turkcell olduğu biliniyor. Nitekim bu kampanya da söz konusu servis aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Belki de sağlayıcı kaynaklı bir sorun olabilir. NVIDIA’nın 3 ay Game Pass hediyesi VPN aracılığıyla alınabilir mi diye soruyor olabilirsiniz.

Bunun mümkün olma ihtimali epey düşük zira VPN kolaylıkla fark ediliyor. Örneğin Microsoft Rewards da ödül almak için yabancı telefon, banka kartı ve ev adresi girseniz bile verilen kodlar ilgili ülkedeki hesaplara özel oldukları için Türkiye‘de aktif edilemiyor. Konuya dair bir açıklama gelmesi halinde sizleri bilgilendireceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.