Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, Zelda Filmini Duyurdu

Nintendo, Mario filminin gişedeki başarısından sonra gözünü bu kez bir başka ikonik evrenine çevirdi. Oyun devi, The Legend of Zelda'ya dayanan bir canlı aksiyon filmi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Nintendo, Mario filminin yakaladığı büyük başarının ardından şimdi de The Legend of Zelda‘ya dayanan bir film yapmayı planlıyor. Son birkaç yılda video oyunları popüler kültüre büyük ölçüde nüfuz etti. Halo, The Last of Us ve League of Legends gibi en popüler oyun serilerinden bazıları diziye uyarlanırken, bunlara gelecekte başkaları da eklenecek.

Gerek oyun serileri gerekse konsollarıyla sektörün en büyük markalarından biri olan Nintendo, tam anlamıyla bir eğlence imparatorluğu inşa etmek istiyor. Bunun ilk adımını, Mario’nun gişeleri alt üst eden beyaz perde uyarlamasıyla atan Japon devi, bu yoldaki ikinci durağı olarak The Legend of Zelda’yı seçti. Şirket, ikonik evrene dayanan bir canlı aksiyon uyarlaması üzerinde çalıştığını açıkladı.

Zelda Filminin Yapım Aşamasında Olduğu Açıklandı

zelda filmi

Zelda’nın yaratıcısı Shigeru Miyamoto ve çok sayıda Marvel filmine imza atan ünlü prodüktör Avi Arad‘ın yapımcı koltuğunda oturduğu projeyi Maze Runner üçlemesi ve gelecek yıl gösterime girecek olan Kingdom of the Planet of the Apes’in arkasındaki Wes Ball yönetiyor. Haberi X (Twitter) hesabından duyuran Miyamoto, “Birçok mega hit filmin yapımcılığını üstlenen Avi Arad-san ile uzun yıllardır The Legend of Zelda’nın canlı aksiyon filmi üzerinde çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Film için bir süre daha beklenmesi gerektiğini belirten efsanevi oyun yapımcısı, “Tamamlanması zaman alacak ama umarım onu ​​görmeyi sabırsızlıkla beklersiniz” dedi. Projenin kendisi hakkında çok fazla ayrıntı olmasa da, Nintendo, Miyamoto ve Sony tarafından ortaklaşa finanse edileceği ve Nintendo’nun bütçenin yüzde 50’sinden fazlasını karşılayacağı belirtildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.