Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us 2. Sezonu 2025 Yılında Gelecek

Aynı adlı PlayStation oyunundan diziye uyarlanan The Last of Us, çok beklenen ikinci sezonuyla 2025 yılında geri dönecek.

Tüm zamanların en çok satan PlayStation oyunları arasında yer alan The Last of Us, HBO’nun maharetli ellerinde diziye uyarlanmıştı. Efsane oyunun mimarı Neil Druckmann ve Chernobyl ile tanınan Craig Mazin’in ortaklığıyla hayata geçirilen seri, kaynak materyale sadık unsurlarıyla büyük bir övgü topladı ve Game of Thrones’un ardından en çok izleyici çeken ikinci HBO dizisi oldu.

The Last of Us 2. sezonun kısa bir zamanda gelmeyeceği zaten tahmin ediliyordu, ancak Hollywood’da başlayan oyuncu ve yazar grevleri yapım sürecine büyük bir sekte vurdu. Perşembe günü gerçekleşen bir etkinlik sırasında konuşan HBO CEO’su Casey Bloys, yeni sezonun 2024 yılında prodüksiyona gireceğini ve 2025 yılında da yayımlanacağını açıkladı.

The Last of Us 2. Sezon Çekimleri Seneye Başlayacak

the last of 2. sezon ne zaman

Druckmann, eylül ayında Entertainment Weekly‘e verdiği röportajda ikinci sezonun planlamasını tamamladıklarını ve grev biter bitmez çekmeye başlayacaklarını söylemişti. Başrollerini Pedro Pascal ve Bella Ramsey’nin paylaştığı The Last of Us dizisinin ilk sezonu, 2013 yılında piyasaya sürülen ilk oyundaki olayları konu alıyordu. 24 dalda Emmy adayı olan oyun uyarlaması, muhtemelen üç ila beş sezonluk bir seyir sunacak.

İkinci sezon, 2020 yılında PlayStation 4 için yayımlanan The Last of Us Part II‘nin hikayesini merkezine alacak. Geliştirici Naughty Dog’un PlayStation 5 için bir remaster sürüm üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak henüz resmi bir duyuru yapılmış değil. Santa Monica merkezli stüdyo, geçtiğimiz ay 25 çalışanının işine son vermişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.