Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, Switch Pro Modelini İptal Etmiş!

Nintendo, Switch Pro Modelinin gelişimini durdurmuş Sebebinin eski konsol başarısızlıkları olduğu tahmin ediliyor.

Nintendo Switch Pro, varlığını kanıtlayacak somut bir şey olmamasına rağmen uzun bir süredir tartışılıyor. Bir noktada geliştirme aşamasında kesinlikle bir Switch Pro olduğunu öne süren birçok rapor ve ikinci dereceden kanıt var. Podcast yayıncısı John Linneman, birkaç geliştiriciye atıfta bulunarak çalışmaların iptal olduğunu belirtti.

Switch Pro olduğu iddia edilen sızıntı ve söylentiler yaklaşık bir yıl önce doruğa çıktı. O zamandan beri bu konu hakkında pek bir şey duymadık. Linneman’a göre cihazın iptal edilmesinin nedenlerinden biri, Nintendo’nun Gamecube ve Wii U ile başarısız olmasıydı. Her iki konsol da başarılı diğer konsolların ardından korkunç satış rakamlarıyla karşı karşıya kaldılar.

Nintendo Switch Biraz Pasif Kaldı

Nintendo

Gamecube dünya çapında inanılmaz derecede az sattı, ardından Wii de pek başarı gösteremedi. Yine de şirkette bazı anlaşmazlıklar da yaşanıyor olabilir. Switch OLED, harika bir ekrana sahip güzel bir konsol olsa da pek bir şeye sahip değil. Ayrıca Genshin Impact, daha önce Ocak 2021’de Nintendo Switch için duyurulmuştu ancak henüz bir adım atılmadı.

Oyunun geliştiricisi Mihoyo, oyunun çıkışının iptal olmadığını söylüyor. Ancak Genshin, tamamen Bir Switch Pro için geliştiriliyor olabilir yine de bu tamamen spekülasyon. Linneman, 2023’te herhangi bir Switch halefi olmasını beklemediğini belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.