Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2022’de Nintendo Switch Bulmak Zorlaşacak

Yakın tarihli bir röportajda, Nintendo şirket başkanı Shuntaro Furukawa, Nintendo Switch konsollarının tedarikinin 2022'nin başlarında büyük ölçüde yavaşlayabileceğini belirtti.

Nintendo Switch‘in 2022’de bulunamayacağı bilgisi, burada bulunan röportajı paylaşan Twitter’daki analist David Gibson’dan geldi. Çevirimize göre, başkan Furukawa, Nintendo Switch’in tedarikinin 2022’nin başlangıcından sonra durgun olabileceğini söyledi.

Küresel yarı iletken kıtlığının ve lojistikteki kargaşanın bir etkisi olacağını söyleyen Furukawa, sözlerini “Kara Cuma’dan sonra talebi karşılayacak kadar arz edebildiğimizi söyleyemeyiz.” açıklaması ile tamamladı.

Nintendo Switch Almak İstiyorsanız Acele Edin

Nintendo Switch

Gibson, yaptığı paylaşımlarda özellikle yeni çıkan OLED modeliyle 2021’de Nintendo Switch için güçlü satışlar yaşandığını da belirtti. Gibson, “ABD’de [Nintendo] lojistik sorunları olduğunu ve Kara Cuma için mağazalara ulaşmak için hava taşımacılığını kullanmaya başvurduğunu” ve “[Nintendo]’nun talebi karşılamak için ilk kez AB’de demiryolu taşımacılığını kullandığını” söyledi.

Bunun, 2022’de dünya genelinde Nintendo Switch konsollarının arzını tam olarak nasıl etkileyeceği, genel talebe bağlı olduğu ve bunun karşılanıp karşılanamayacağına bağlı olduğu ortaya çıktı. Ayın başlarında Nintendo, Norveç Tüketici Konseyi’nin eShop geri ödemeleriyle ilgili temyiz başvurusunu kaybetti. Şirket, indirme işleminin bir parçası gerçekleşir gerçekleşmez iptal edilmelerine izin vermemek de dahil olmak üzere mevcut ön sipariş uygulamalarını (belirli Avrupa ülkelerinde) durdurmak zorunda kalacak.

Nintendo Switch

Sizlere aktardığımız gibi çip krizi henüz bitmiş değil ve muhtemelen 2022’de de devam edecek. Tüm bu çip krizine rağmen Nvidia’nın satışları sürekli arttı ve ekran kartı satışları günden güne büyümeye devam etti.

Ayrıca çip krizine sürekli vurgu yapan Intel’in durumun ciddiyetini ortaya koyan açıklamalarını ise burada paylaştık. Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.