Nintendo, Activision Olayında PlayStation ve Xbox ile Aynı Görüşte

Geçtiğimiz haftalarda Activision CEO'su hakkında çıkan taciz iddialarına Nintendo Amerika başkanı da açıklamalarda bulundu.

Nintendo Amerika başkanı, Activision CEO’su hakkında çıkan taciz iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına göre Nintendo da PlayStation ve Xbox ile aynı görüşte.

Activision işyerindeki taciz ve kadın düşmanlığı iddiaları hakkında son zamanlarda CEO Bobby Kotick’in istifasını talep eden hissedarlardan ve birden fazla grev düzenleyen personele kadar çok sayıda eleştiri almaya devam ediyor. Şimdi ise Nintendo da Kotick ve yönetim kurulunun performansından memnun olmayanların yanında olduğunu açıkladı.

Nintendo da PlayStation ve Xbox ile Aynı Görüşte

Fanbyte web sitesinin haberine göre, şirketin Amerika başkanı Doug Bowser geçtiğimiz haftalarda çıkan taciz iddiaları hakkında şu açıklamalarda bulundu;

”Herkes gibi Activision Blizzard ile ilgili en son gelişmeleri ve şirkette devam eden cinsel taciz ve kadın düşmanlığı olayını yakından takip ediyorum. Bu olayı üzücü ve rahatsız edici buluyorum, benim değerlerime ve şirketimizin inançlarına, değerlerine ve politikalarına ters düşüyorlar.”

Nintendo

Daha sonra, Nintendo başkanının “Activision ile temas halinde” olduğunu ve “Harekete geçtiklerini ve değerlendirme yaptıklarını” söylemeden geçmedi ve bu değerlendirmelerin ne olduğuna dair henüz özel bir açıklama yapılmadı.

PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın basın ile paylaşacağı metin sızdırıldı. PlayStation CEO’su Activision’ın geçtiğimiz günlerdeki Wall Street Journal ifşaatlarına verdiği yanıttaki ciddi hayal kırıklığını dile getirdiği belirtiliyor. Bloomberg’den Jason Schreier, sızdırılan metnin mailini gördüğünü iddia etti ve Ryan’ın Activision hakkında “Köklü bir ayrımcılık ve taciz olayını ele almak için yeterince şey yapmıyor açıklamalarının durumu doğru bir şekilde ele aldığına inanmıyoruz. diye bir açıklama yapacağını belirtti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol